Smakosze.pl
Buraki

Radist, Getty Images

Niespodziewane znalezisko w burakach

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Służby celne w Czechach złapały polskiego kierowcę na przewożeniu nielegalnych papierosów za pomocą ciężarówki. W naczepie znajdowały się buraki, które przykrywały aż 6 milionów papierosów. Czescy funkcjonariusze zdołali powstrzymać przemyt między innymi dzięki informacjom Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mało kto mógłby podejrzewać, że tak niepozorne warzywa jak buraki mogą zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której buraki są jedynie przykrywką.

Przewożenie przez granice krajów nielegalnej kontrabandy nie jest niczym niecodziennym, dlatego największe zdumienie wywołują buraki. To przy ich pomocy próbowano zakryć miliony fałszywych papierosów.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Przewoził nie tylko buraki

Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał trasą D2 ze Słowacji w kierunku Brna. Dzięki informacjom od polskich służb czescy celnicy byli w stanie zatrzymać go oraz skontrolować.

Po bliższych oględzinach okazało się, że w naczepie poza burakami znajdują się również kartony z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli aż 6 milionów podrobionych papierosów.

cucumbers-379886 960 720

Czy można łączyć ogórka z pomidorem?

CZYTAJ DALEJ

- Kierowca został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Zgodnie z czeskim prawem grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia - powiedział dla polsatnews.pl mł. asp. Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

W naczepie była fortuna

Oszacowano, że łączna wartość całego ładunku w ciężarówce wyniosła około siedmiu milionów złotych. Choć pomysł z burakami może wydawać się błyskotliwy, nowoczesne technologie sprawdzania zawartości samochodów na granicach są trudne do obejścia.

Warto również pamiętać, że służby z Czech miały informacje o możliwym przemycie od Polaków, co znacznie ułatwia wykrycie faktycznego przestępcy. Z pewnością powyższa historia będzie nauczką dla innych, którzy przewożąc jedzenie, będą chcieli złamać w taki sposób prawo.

Projekt bez tytułu (14)

Źródło: soleg, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując lody w upalne dni?

  • Najszybszy sposób na wyczyszczenie praski do czosnku

  • Letni chłodnik z ogórka do zrobienia w kwadrans

źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >