Smakosze.pl
Buraki

Radist, Getty Images

Niespodziewane znalezisko w burakach

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Służby celne w Czechach złapały polskiego kierowcę na przewożeniu nielegalnych papierosów za pomocą ciężarówki. W naczepie znajdowały się buraki, które przykrywały aż 6 milionów papierosów. Czescy funkcjonariusze zdołali powstrzymać przemyt między innymi dzięki informacjom Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mało kto mógłby podejrzewać, że tak niepozorne warzywa jak buraki mogą zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której buraki są jedynie przykrywką.

Przewożenie przez granice krajów nielegalnej kontrabandy nie jest niczym niecodziennym, dlatego największe zdumienie wywołują buraki. To przy ich pomocy próbowano zakryć miliony fałszywych papierosów.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Przewoził nie tylko buraki

Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał trasą D2 ze Słowacji w kierunku Brna. Dzięki informacjom od polskich służb czescy celnicy byli w stanie zatrzymać go oraz skontrolować.

Po bliższych oględzinach okazało się, że w naczepie poza burakami znajdują się również kartony z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli aż 6 milionów podrobionych papierosów.

cucumbers-379886 960 720

Czy można łączyć ogórka z pomidorem?

CZYTAJ DALEJ

- Kierowca został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Zgodnie z czeskim prawem grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia - powiedział dla polsatnews.pl mł. asp. Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

W naczepie była fortuna

Oszacowano, że łączna wartość całego ładunku w ciężarówce wyniosła około siedmiu milionów złotych. Choć pomysł z burakami może wydawać się błyskotliwy, nowoczesne technologie sprawdzania zawartości samochodów na granicach są trudne do obejścia.

Warto również pamiętać, że służby z Czech miały informacje o możliwym przemycie od Polaków, co znacznie ułatwia wykrycie faktycznego przestępcy. Z pewnością powyższa historia będzie nauczką dla innych, którzy przewożąc jedzenie, będą chcieli złamać w taki sposób prawo.

Projekt bez tytułu (14)

Źródło: soleg, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując lody w upalne dni?

  • Najszybszy sposób na wyczyszczenie praski do czosnku

  • Letni chłodnik z ogórka do zrobienia w kwadrans

źródło: polsatnews.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >
 Kurkuma jest bardzo zdrowa

Produkty

Dlaczego warto regularnie jadać kurkumę?

Czytaj więcej >