Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (76)

canva/afr

Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując lody w upalne dni?

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Lody są wielkim wakacyjnym przysmakiem, za którym przepadają zarówno starsi, jak i młodsi smakosze. Niestety, deser może powodować nieprzyjemne zatrucia pokarmowe. Mamy jednak dobrą wiadomość! Z łatwością można się przed nimi uchronić!

Lody to z pozoru idealny deser na upalne dni. Wszystko zależy od tego, czy będziemy je spożywać z rozwagą. Niestety, deser nie zawsze jest przechowywany we właściwy sposób.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie lodów?

Lody nie zawsze są przechowywane w odpowiednich warunkach. Szczególnie powinniśmy zwracać na to uwagę podczas imprez plenerowych.

Kupując je powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie są one rozmrożone oraz, czy ich powierzchnia jest płaska.

Gdy lody znajdują się w opakowaniu, dokładnie przyjrzyj się, czy nie jest ono uszkodzone lub oszronione. Jest to sygnał ostrzegawczy, że produkt, który planujemy kupić może niestety nie nadawać się już do spożycia.

Przenigdy nie sięgajmy również po lody, które są przeterminowane. Niestety, są one niemal gwarancją zatrucia pokarmowego.

obraz 2021-06-20 222010

Pyszna i prosta sałatka z ziemniaków i ogórków kiszonych

CZYTAJ DALEJ

Jakie mogą być konsekwencje zjedzenia przeterminowanych lodów?

Gdy po zjedzeniu lodów nie czujemy się najlepiej, to niestety jest to znak, że doszło do zatrucia pokarmowego. Do najczęstszych jego objawów zalicza się: ból brzucha, nudności, biegunkę oraz podwyższoną temperaturę.

Niestety, nieodpowiednie przechowywanie lodów, szczególnie w czasie upałów może sprzyjać powstawaniu w nich niebezpiecznych substancji np. okrężnicy, salmonelli oraz jadu kiełbasianego.

ice-cream-865126 1920

źródło zdjęcia: pixabay/ picjumbo_com

Czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować ze spożywania lodów? Nic bardziej mylnego! Warto jednak, z rozwagą podejść do ich zakupu, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Doskonałym pomysłem jest przyrządzenie domowych, naturalnych lodów i zjedzenie ich jeszcze tego samego dnia. Przepis na taki smakołyk podajemy tutaj.

Warto mieć również świadomość, po jakie napoje należy sięgać w czasie upału. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Smakoszy:

źródło: o2/ fakt

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Zdrowie

Czego nie należy pić podczas upałów?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Za co gwiazdy pokochały sok z selera?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Piorunujące zalety napoju z liści laurowych i cynamonu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Eksperci przestrzegają przed piciem w upały mocno schłodzonych napojów

Czytaj więcej >

Zdrowie

Dlaczego warto jeść mizerię?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Burza po wpisie dotyczącym uwielbianych napojów

Czytaj więcej >