W jednym przepisie łączę aż dwa uwielbiane ciasta. Nie muszę nawet włączać piekarnika, rodzina jest zachwycona
Wpadł mi ostatnio w ręce przepis na niezwykle ciasto bez pieczenia. W każdym kawałku łączą się smaki dwóch uwielbianych deserów. Zrób 2 smakowite warstwy i przełóż je pysznymi ciasteczkami. Rodzina non stop będzie prosić o dokładki.
Seromakowiec - nie musisz wybierać, co zjesz
Zawsze lubiłam serniki i makowce. Bardzo często jednak musiałam decydować, które z ciast zjem. Ten dylemat skończył się, kiedy więc znalazłam przepis na sernikomakowiec. Szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę.
Fakt, że jest to ciasto bez pieczenia, dodatkowo mnie zachęcił. Mogłam je spokojnie przyrządzić wieczorem i nie martwić się koniecznością czekania, aż trzeba będzie je wyjąć z piekarnika. Jak wykonać ten przysmak, jeśli nie piecu? Przekonajcie się sami, czytając dalej.
Przepis na ciasto bez pieczenia z makiem i serem
Sernik i makowiec w jednym to dla mnie deser idealny. Robi się go dłuższą chwilę, ale nie wymaga miksowania i używania piekarnika. Gdy mam wolny wieczór, mogę je sobie przygotować, nie martwiąc się czasem i hałasem. Kolejnego dnia wszyscy są zachwyceni.
Składniki:
- 1 kg twarogu na sernik
- 180 ml mleka + 30-40 ml do polewy
- 3 duże jajka
- 200 g masła
- 100 g cukru pudru
- 10 g cukru wanilinowego
- 2 opakowania budyniu bez cukru o masie 40 g
- około 250 g herbatników
- około 100 g biszkoptów
- 130 g mielonego maku
- 100 g czekolady
Składników do sporządzenia deseru zgromadzić trochę trzeba. Przyda się jeszcze wyłożona folią spożywczą forma o wymiarach 20 cm x 30 cm. Warto jednak skusić się na wykonanie seromakowca, bo zachwyty jedzących są gwarantowane. Z instrukcję zamieszczoną poniżej na pewno wam się uda.
Jak zrobić ciasto bez pieczenia łączące sernik i makowca?
Przygotowanie deseru zaczynam od wyłożenia dna formy herbatnikami. W mleku rozprowadzam budyniowy proszek, a jajka roztrzepuję w osobnym naczyniu. Masło umieszczam w garnku i topię je na wolnym ogniu. Wsypuje do niego cukier puder oraz cukier wanilinowy i podgrzewam, aż się rozpuszczą.
Wtedy zdejmuję naczynie z kuchenki i stopniowo łączę jego zawartość z twarogiem. Wlewam jajka, po czym podgrzewam całość, mieszając w trakcie. Gdy zawrze, wyłączam ogień pod garnkiem i łączę zawartość z rozrobionym budyniem.
Ponownie podgrzewam, by masa zgęstniała. Cały czas miksuję, by nic się nie przypaliło i nie przywarło do dna. Połowę gęstego ciasta odkładam do czystej miski. Do pozostawionej w garnku części wsypuję mak i podgrzewam, mieszając. Gorącą masę z makiem umieszczam w formie.
Wyrównuję wierzch, a na nim układam biszkopty. Teraz w formie ląduje odłożona wcześniej masa serowa. Na niej układam herbatniki, które polewam stopioną w mikrofalówce czekoladą rozrobioną z odrobiną mleka. Ciasto bez pieczenia studzę i przenoszę do lodówki na kilka godzin.
Jak podać seromakowca?
Deser dobrze smakuje po schłodzeniu — wtedy jest zwarty i kremowy, więc jego jedzenie nie jest trudne. Można go wcześniej udekorować bitą śmietaną i bakaliami, lecz nie jest to konieczne.
Na naszej stronie znajdziecie więcej przepisów na ciasta bez pieczenia. Sprawdźcie jak przyrządzić szarlotkę w takiej odsłonie . Być może skusi was też smaczny i efektowny galaretkowiec bez żelatyny .