Wetrzyj w czajnik. Brud i osad natychmiast znikną
Czajnik to urządzenie, którego codziennie prawdopodobnie używa większość z nas. Dzięki niemu możemy rano napić się gorącej kawy lub herbaty. Schody zaczynają się wtedy, kiedy przychodzi czas na umycie tego sprzętu, szczególnie gdy jest to czajnik metalowy. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy rozwiązanie tego problemu.
Jak czyścić zewnętrzną stronę czajnika?
Jak umyć czajnik? Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że choć mechaniczne metody mogą przynieść jakieś efekty, to poprzez mocne szorowanie mogą powstać brzydkie zarysowania na naszym urządzeniu. Dlatego w pierwszej kolejności najlepszym wyjściem jest rozpocząć proces czyszczenia od zakupu odpowiednich środków czyszczących dostępnych w sklepach. Tego typu płyny czy mleczka należy nałożyć na zabrudzoną powierzchnię i zostawić na kilkanaście minut, aby skutecznie zadziałały.
Ważne jest, aby unikać wszelkiego rodzaju szczotek, a jak już, to traktować je jako opcję ostateczną. Zamiast tego można użyć zgniecionej w kulkę folii aluminiowej. Większość plam można bez problemu usunąć za pomocą specjalnych do tego środków, tylko trzeba pozwolić im zadziałać.
Dodaję zamiast cebuli, smakuje o niebo lepiej. Do tego jest zdrowszaCzego użyć do umycia czajnika z zewnątrz?
Jedną z popularnych i domowych metod czyszczenia czajnika z zewnątrz jest użycie sody oczyszczonej. To świetny sposób, aby zacząć, ponieważ jest najmniej inwazyjny i pozbawiony chemikaliów. Wystarczy, że na wilgotną ściereczkę nałożysz 2 łyżeczki sody i delikatnie wetrzesz ją w czajnik, wykonując koliste ruchy.
Ewentualnie można również użyć do tego specjalnego sprayu do czyszczenia czajników, który dostaniemy w większości sklepów. Jego użycie jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć na urządzenie konkretną warstwę tego specyfiku i zostawić na kilka godzin. Następnie należy spłukać dokładnie czajnik.
Dalsza część tekstu pod filmem.
Co jaki czas trzeba myć metalowy czajnik?
Odpowiedź jest prosta. Należy to robić jak najczęściej. Przede wszystkim dlatego, aby czajnik cały czas wyglądał estetycznie. Ponadto jeśli przestaniemy myć czajnik, to po dłuższym czasie ciężko będzie usunąć zaschnięte plamy. Nieuniknione w takiej sytuacji będzie szorowanie, a to może mieć przykre konsekwencje w postaci zarysowań.
Dlatego jeśli chcemy tego uniknąć, warto dbać o sprzęt kuchenny jak najczęściej.
Zalety mycia zewnętrznej strony czajnika metalowego
Jak już wspomnieliśmy, warto czyścić czajnik ze względu na estetykę. O wiele lepiej wygląda sprzęt kuchenny kiedy jest czyściutki i błyszczący.
Drugim ważnym powodem, który za tym przemawia, jest to, że jeśli odpuścimy sobie jego czyszczenie, to później ciężko nam będzie doprowadzić czajnik do pełnej czystości. Warto zainwestować w środki czyszczące, ponieważ zdają one egzamin, a domowe sposoby w postaci szorowania mogą tylko pogorszyć sytuację.
Kolejną zaletą jest to, że czyszcząc czajnik, pozbywamy się niechcianych bakterii, które się na nim znalazły.
Sprawdź przepis na ciasto szachownica od Heni. Zobacz, jaka surówka jest najlepsza do ryby.