Wsyp do kawy dwa dodatki, a waga pójdzie w dół. Raz na zawsze zapomnisz o cukrze
Wiele mówi się o kawie jako sprzymierzeńcu diety odchudzającej. I rzeczywiście, ten aromatyczny czarny napój potrafi nim być. Jednak należy trzymać się pewnych ważnych zasad.
Kawa na odchudzanie
Choć kawa nie ma za dobrej prasy, jeśli chodzi o jej zdrowotne właściwości , nie jest taka straszna, jak ją malują. Rzeczywiście jej nadmiar może powodować problemy z układem krążenia oraz z zasypianiem. Jednak stosowana w rozsądnych ilościach może też zadziałać korzystnie na nasz organizm.
Pomaga ona w diecie odchudzającej w ten prosty sposób, że pobudza do działania. Można więc łatwiej zapomnieć o głodzie na napoju, który właściwie nie ma kalorii. Jej kaloryczność ocenia się bowiem na 0,5 kcal w 100 g.
Kiedy kawa nie pomaga w diecie
Oczywiście kawa jest wsparciem diety tylko wtedy, kiedy nie dociążymy jej dodatkowo zbędnymi kaloriami . Nie dolewamy więc do niej śmietanki, a nawet mleka – nie dość, że zawiera ono cukier zwany laktozą, to jeszcze spowalnia metabolizm.
O cukrze oczywiście nie warto wspominać – jeśli sypiesz go do kawy, przestań czym prędzej. W naszych produktach jest już i tak za dużo cukru . Jest nawet tam, gdzie się go nie spodziewamy – w wytrawnych produktach gotowych czy wędlinach.
Dietetyczna przyprawa do kawy
Co więc począć, jeśli chcemy stosować kawę w czasie odchudzania, a zwłaszcza kiedy niechętnie pijemy gorzką? Są składniki, które sprzyjają redukcji masy ciała, nie dodając kalorii. Należą do nich imbir i cynamon .
Szczególnie cynamon ma zbawienne działanie, jeśli chodzi o regulację tempa przemiany materii i regulowanie poziomu cukru we krwi . Sprawia on więc, że dłużej czujemy sytość i nie mamy ochoty na kolejną przekąskę. Imbir zaś ma działanie sprzyjające redukcji masy ciała. Odrobina obu tych przypraw dodatkowo łagodzi gorycz kawy , co sprawia, że łatwiej obejdziemy się bez słodzika .
Wypróbuj też przepis na obiad z pieczarek i cukinii oraz sposób na gotowanie kalafiora .