Kalorie są wyznacznikiem ilości energii przyswajanej przez człowieka za sprawą zjedzenia danego produktu. Dla osób na diecie to kluczowy element.
Powiedzmy sobie szczerze. To nie tak, że dietetycy nagle uwzięli się na majonez. Po prostu przez zbyt dużo czasu staraliśmy się ich nie słuchać.
Potrzebujesz zgubić kilka kilogramów przed wakacjami? A może po prostu chcesz zadbać o swoją sylwetkę oraz zdrowie? Z tą dietą na pewno ci się uda. Błyskawicznie zgubisz nadprogramowe kilogramy, a twoje zdrowie błyskawicznie wróci do dawnej świetności. Przekonaj się jak skutecznie schudnąć z pomarańczami.
Popularny twórca internetowy przyjrzał się składowi jednego z deserów reklamowanych jako dobry dla diety. To, co zauważył, przeczy definicji produktów fit. Jego obserwacja wywołała lawinę komentarzy.
Prosty napój na dietę i wzmocnienie pobudzi organizm do działania, zwłaszcza jeśli chodzi o trawienie. Składa się z kilku aromatycznych składników dostępnych w każdej kuchni. Każdy z nich ma inne zbawienne właściwości.
Michał Wrzosek to znany dietetyk, który testuje i sprawdza dobra i złe produkty żywnościowe dostępne na polskim rynku. Tym razem Wrzosek wziął pod lupę uwielbiane mięsa z Biedronki. Przed niektórymi ostrzega w najbardziej radykalnych słowach.
Majonez jest bardzo popularnym produktem, który jest niezastąpionym składnikiem wielu dań i przekąsek. Przez swoją popularność bywa kością niezgody. Od dawna ludzie się spierają, który majonez wybrać. Michał Wrzosek, czyli bardzo popularny dietetyk w Polsce rozwiał wszelkie wątpliwości.
Oto jeden z tych gatunków ryb, których trudno się nachwalić. Jest pyszna, uniwersalna w przyrządzeniu, a przy tym niezwykle zdrowa. Zwłaszcza osoby starsze powinny rozważyć włączenie jej do diety.
Jak przystało na owoc, który powinniśmy jeść regularnie, mało kto o nim słyszał. Bo kto zna czerymoję, jabłko budyniowe czyli flaszowiec peruwiański? Poznajmy go więc, bo teraz, kiedy jest uznany za najzdrowszy owoc na świecie, może zjawić się w sklepach.
Na temat węglowodanów, tłuszczów i ich łączenia narosło już tyle mitów, że trudno się w tym rozeznać. Przyjrzyjmy się więc temu, co wiemy o serwowaniu ziemniaczków z dodatkami. Wiedza ta będzie bardzo pomocna dla naszej diety.
Czy kawa jest napojem dietetycznym? Może działać na korzyść redukcji masy ciała lub wręcz przeciwnie. To zależy od tego, z czym zestawimy czarny napar.
Czarna kawa to nie tylko pobudzający napój, lecz także świetna podstawa napojów ważnych dla naszej diety. Warto więc wzbogacać ją składnikami, które mogą pomóc poprawić stan zdrowia lub zrzucić kilogramy.
Chia, zwłaszcza w postaci deserów, częściej spotykamy w kawiarniach niż w naszych lodówkach. Niesłusznie. Te drobne, niepozorne nasionka należą do kategorii superfoods, czyli najlepszych źródeł zdrowia w naszej diecie.
Bóle stawów i stany zapalne nie wydają się bezpośrednio związane z tym, co jemy. Jednak odpowiednia dieta może je łagodzić lub, wręcz przeciwnie, zaostrzać. Oto czego najlepiej unikać.
Maślanka jest nie tylko bardzo smacznym napojem, ale również ma właściwości prozdrowotne. Zatem posiadanie jej na co dzień w lodówce bardzo się opłaca, ze względu na to, że ma ona dużo zalet. Mianowicie jest to wspaniałe źródło witamin i minerałów. A może być jeszcze lepsza. Wystarczy jeden dodatkowy składnik.
Słysząc nazwę gurmar większość z nas nie wie nawet, czy to roślina, góra czy państwo. Jednak warto zaznajomić się z nią. Jest ciekawym wsparciem diety, które właśnie odkrywamy.
Masło roślinne jest jak olej, tylko da się nim posmarować kanapki, prawda? Nie, to mit, do tego dosłownie szkodliwy – dla naszego zdrowia. Oto dlaczego nie powinniśmy jeść margaryny.
„Udanego poranka życzy owsianka”. To hasło kampanii promocyjnej sprzed lat oddaje dobrze to, jak zdrowe to śniadanie. Oto wersja owsianki dla zabieganych, którzy nie mają akurat czasu… jeść owsianki.
Do kawy przykleiła się łatka niezdrowego produktu, ale napój ten z pewnością na nią nie zasługuje. Wystrzegać się tylko należy pewnych dodatków, które w taki go zmieniają. Oto lista rzeczy, z których należy zrezygnować.
Często na półkach sklepów mamy dziś więcej niż jeden rodzaj jajek. Z niektórych opakowań dowiadujemy się, że ten produkt pochodzi od kury zielononóżki. Co to właściwie oznacza?
Tłusty czwartek kojarzymy z jedzeniem, ale nieco mniej z piciem. Tymczasem warto zadać sobie pytanie, jakie napoje powinny towarzyszyć pączkom i faworkom? Choć woda nie ma kalorii, nie jest rozwiązaniem idealnym.
Choć daleko mu do święta, tłusty czwartek jest wydarzeniem publicznym. Potwierdza to awantura w jednej z podstawówek w Toruniu, gdzie decyzja dotycząca obchodzenia obyczaju wywołała duże kontrowersje.
Mięso z kurczaka jest dobrym i dietetycznym wyborem dla tych, którzy nie chcą zrezygnować z tego składnika w diecie. Jednak nie wszystkie kawałki tej drobiowej tuszy są sobie równe. Których warto szczególnie się wystrzegać?
Rzepa należała kiedyś do tych produktów, które były ratunkiem od przednówkowego głodu i powiewem świeżości w ubogiej kuchni. Pewnie przez to ubogie skojarzenie odeszła w niełaskę. Ale bardzo niesłusznie.
Czy kawa jest zdrowa, czy nie? A jeśli tak, to kiedy ją pić? Mamy tyle informacji na ten temat, że łatwo się w nich pogubić. Eksperci spieszą z pomocą.
Pączek pączkowi nierówny. Kiedy nadchodzi tłusty czwartek, święto tego ciastka, stoimy przed dylematem: ilość czy jakość? Dlaczego tanie pączki są tanie?
Są niezastąpionym wsparciem trawienia, a więc sprzymierzeńcem diety odchudzającej. Otręby to produkt, po który powinniśmy sięgać znacznie częściej niż faktycznie to robimy. Zwłaszcza że w kuchni są produktem niezwykle wszechstronnym.
Maślanka jest wspaniałym dodatkiem do koktajli, które najlepiej spożywa się w lato, kiedy temperatura jest wysoka. Wato jednak również wprowadzić ten napój do naszej codziennej diety. Szczególnie jest on dobry dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Z dodatkiem aromatycznej przyprawy to prawdziwa rozkosz dla naszego zdrowia.
Wbrew mitom tłuszcze są potrzebne w naszej diecie. Jednak olej olejowi nierówny. Dlatego wzbogacajmy asortyment składników w naszych posiłkach o mniej znane, za to bardzo zdrowe oleje.