Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zmiany w godzinach otwarcia Biedronki
Adam Moskal
Adam Moskal 26.10.2021 02:00

Zmiany w godzinach otwarcia Biedronki

EN 01486648 0001
Piotr Molecki/East News

Wszystkie sklepy sieci Biedronka w najbliższą niedzielę 31 października będą zamknięte. Mimo iż zgodnie z prawem część z nich mogłaby się otworzyć, firma zdecydowała. Aby wynagrodzić klientom niedogodności, w sobotę Biedronka będzie otwarta dłużej.

Zbliżające się święta Wszystkich Świętych zawsze sprawiają, że kilka dni wcześniej sklepy dosłownie pękają w szwach od ilości konsumentów chętnych na zrobienie zapasów.

Dla wielu klientów wieści o zamknięciu Biedronki w niedzielę 31 października mogą wydawać się mało pozytywne, jednak uspokajamy - w sobotę będziemy mogli zrobić zakupy do późnych godzin nocnych.

Biedronka zamyka się 31 października

Kadra kierownicza sieci Biedronka rozumie, jak bardzo ważnym dniem dla wielu Polaków jest Dzień Wszystkich Świętych. Dlatego kierownictwo chce, aby ich pracownicy mieli dodatkowy dzień na przygotowania.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu, wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi - napisał członek zarządu i dyrektor personalny Biedronki Jarosław Sobczyk w liście do pracowników.

Klienci, którzy będą chcieli zrobić większe zakupy, mogą skorzystać z wydłużonych godzin otwarcia Biedronek w sobotę. Szczegółowe godziny dostępne będą na stronie internetowej lokalu lub u pracowników danej placówki.

Obejście niedzieli niehandlowej przez Biedronkę

Choć prawo zakazuje sklepom pracy w niedzielę, sieć Biedronka korzysta z luki prawnej, umożliwiającej całkowicie legalne otwarcie. Wiele dyskontów korzysta ze statusu "placówki pocztowej".

Niestety wszystko zmieni się w 2022 roku od 1 lutego. Wtedy też wchodzi nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę, która została podpisana niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Od tego dnia Polacy będą mogli robić zakupy tylko przez 6 dni w tygodniu lub w sklepach, w których właściciel samodzielnie stanie za kasą w niedzielę niehandlową.

Jeśli masz ochotę na więcej kulinarnych tekstów, zajrzyj na naszą stronę. Z tego artykułu dowiesz się więcej fatalnych wieściach dotyczących cen produktów spożywczych w sklepach. Ten tekst opisuje nowo otwartą restaurację Roberta Lewandowskiego.

Biedronka

Źródło zdjęcia: Marek BAZAK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi: Biedronka