Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > 156 ton kapusty po gradobiciu trafi do Biedronki
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 09.06.2021 02:00

156 ton kapusty po gradobiciu trafi do Biedronki

biedronka-kapusta
Canva / y-studio

Biedronka podjęła zaskakującą decyzję. Do sklepów sieci trafi aż 156 ton kapusty, która została uszkodzona wskutek gradobicia. Biedronka odkupi ją od rolników, ponieważ uznała, że jest pełnowartościowym produktem spożywczym, który został tylko lekko uszkodzony przez opady gradu.

Biedronka jest jednym z najpopularniejszych supermarketów w Polsce. Wielu smakoszy niemal codziennie udaje się tam po zakupy spożywcze. Niebawem w sklepach sieci zagości ogromna ilość kapusty.

Biedronka wyciągnęła rękę do poszkodowanych rolników

Sieć supermarketów Biedronka niejednokrotnie wywoływała spore zaskoczenie u miłośników kulinariów. Przeważnie robi to poprzez niecodzienne promocje. Niedawno informowaliśmy o weekendowej ofercie sklepów Biedronka.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie sieci Biedronka, już 10 czerwca w sklepach pojawi się kapusta uszkodzona przez gradobicie. Supermarket odkupił ją od rolników z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, która najbardziej odczuła rezultaty żywiołu.

Kapusta trafi do wybranych sklepów Biedronka. Mowa między innymi o supermarketach znajdujących się na terenie Warszawy, województwa lubelskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, wielkopolskie, łódzkiego oraz lubuskiego.

Sieć Biedronka podkreśla, że w jej ocenie kapusta nadaje się do spożycia. Uszkodzenia w żaden sposób nie wpłynęły na walory smakowe warzyw. Trzeba przyznać, że postawa supermarketu Biedronka jest godna pochwały.

Biedronka kupuje ogromną ilość kapusty
Biedronka kupuje ogromną ilość kapusty

(Canva / pixelshot)

156 ton kapusty w supermarketach Biedronka

Odkupimy aż 120 tys. sztuk kapusty od lokalnych rolników z miejscowości Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice. Tam straty po gradzie są największe, a naszą akcją chcemy je jak najbardziej zminimalizować — wyjaśnił Marcel Rogacewicz, menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka, przytaczany w komunikacie opublikowanym przez supermarket.

Sieć Biedronka podkreśliła, że jej klienci często zaopatrują się w kapustę. W ciągu zeszłego roku sprzedano jej tam aż 40 ton. Bez wątpienia dostawa ogromnej ilości kapusty jest dobrą okazją, by przygotować ulubione przetwory.

Warto nadmienić, że Biedronka poinformowała, że do jej sklepów trafi aż 156 ton kapusty. Taka ilość robi spore wrażenie. Niewykluczone, że z uwagi na uszkodzenia będzie ona trochę tańsza. Wówczas z pewnością zainteresują się nią smakosze lubujący się w swojskich specjałach.

Kapusta po gradobiciu zagości na sklepowych półkach już jutro. W związku z tym warto 10 czerwca wybrać się na zakupy. Nie zaszkodzi zawczasu przygotować słoiki, które są niezbędne do kiszenia. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na przepyszną kapustę kiszoną.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: media.biedronka.pl

Zapraszamy na nasz Instagram