Smakosze.pl
Policjantka w sklepie

Facebook / @KWPOlsztyn

Bohaterska interwencja policjantki w sklepie

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Czasami nawet tak niepozorne miejsce, jak sklep może stać się miejscem niebezpiecznego incydentu. Do takowego doszło w Iławie. Małe dziecko zakrztusiło się ciastkiem i zaczęło się dusić. Gdyby nie interwencja policjantki mogłoby dojść do prawdziwej tragedii.

Sklep spożywczy przeważnie kojarzy nam się ze względnie bezpiecznym miejscem. Niestety nawet tam może dojść do sytuacji, która zagraża zdrowiu i życiu. Przekonała się o tym mama małego dziecka, któremu w ostatniej chwili pomogła policjantka.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Mama odwiedzająca sklep przeżyła chwile grozy

Nic nie zapowiadało, że sklep będzie miejscem takiego zdarzenia. Mama udała się wraz ze swoją pociechą na zakupy. Kobieta pakowała zakupy do wózka dziecięcego. Nagle jej synek zaczął się krztusić.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak mleko doprowadziło do śmierci niemowlaka. Na szkraby czyha znacznie więcej niebezpieczeństw. W iławskim sklepie zagrożenie przybrało postać niepozornego ciastka.

Małe dziecko zjadło ciastko, które utknęło mu w przełyku. Szkrab zaczął się dusić, a jego mama starała się mu pomóc. Niestety jej próby okazały się nieskuteczne. Na szczęście całe zajście dostrzegła policjantka, która po pracy udała się do sklepu po zakupy.

Kurki są przepyszne

Jak błyskawicznie oczyścić kurki z piasku?

CZYTAJ DALEJ

- W sklepie było w tym czasie głośno. Mama dziecka próbowała mu pomóc, jednak nie przynosiło to skutku. Dramatyczną sytuację zauważyła i na nią zareagowała sierż. szt. Karolina Jachowska, która w czasie wolnym też robiła zakupy w tym miejscu. Policjantka bez chwili wahania przystąpiła do udzielania mu pierwszej pomocy - powiedziała asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Policjantka podczas zakupów wykazała się bohaterskim czynem

Całe zajście zostało uchwycone przez kamerę monitoringu, która znajdowała się w sklepie. Opublikowane je na facebookowym profilu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane w artykule.

Na nagraniu widać, jak policjantka ratuje dziecko. Pochyliła je do przodu i zaczęła klepać po plecach. Tym samym kobieta udrożniła zatkane drogi oddechowe. Po całej akcji ratunkowej policjantka oddała dziecko mamie.

- Nie było czasu do stracenia, ponieważ takie zadławienie może szybko skończyć się tragedią. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło - nadmieniła asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Pod nagraniem ukazującym akcję ratunkową, od razu zaroiło się od komentarzy pełnych pochwał dla bohaterskiej policjantki. Poniżej można podziewać błyskawiczną reakcję kobiety. Trzeba przyznać, że udzielane pierwszej pomocy jest bardzo przydatne i każdy powinien znać jego podstawy. Warto również zapoznać się z artykułem o tragedii, która miała miejsce podczas konkursu jedzenia na czas.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Facebook / @KWPOlsztyn; Parenting

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >