Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Bosacka przekazała smutną informację. Odeszła jej bliska znajoma, internauci żegnają Profesor Zdrówko

Bosacka przekazała smutną informację. Odeszła jej bliska znajoma, internauci żegnają Profesor Zdrówko

Profesor Zdrówko
TRICOLORS/East News

Dziś dotarła do nas przykra informacja. Zmarła Profesor Zdrówko znana z programu „Wiem, co jem”, który prowadzi Katarzyna Bosacka. Dziennikarka przekazała smutne informacje o śmierci profesor Małgorzaty Kozłowskiej- Wojciechowskiej. Ekspertka do spraw żywienia i dietetyki zmarła 1 stycznia br. w wieku 72 lat. 

Zmarła profesor Małgorzata Kozłowska- Wojciechowska

Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska była znaną i lubianą specjalistką, która zajmowała się sprawami żywienia i dietetyki. Wspólnie z Katarzyną Bosacką tworzyła program „Wiem, co jem”. Dziennikarka często zwracała się z prośbą do pani profesor o radę dotyczącą żywienia i rozmaitych produktów spożywczych. Niestety Katarzyna Bosacka poinformowała w mediach społecznościowych:

Pod długiej i ciężkiej chorobie zmarła Pani Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, słynna Pani Profesor Zdrówka

Dziennikarka nie kryła smutku z odejścia specjalistki ds. żywienia i dietetyki. Katarzyna Bosacka napisała:

Małgosiu, smutno mi i pusto bez Ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę?

Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska angażowała się w popularyzację wiedzy o zdrowym odżywianiu. Była skarbnicą wiedzy w tym zakresie i chętnie występowała w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Internauci żegnali Panią Profesor takimi słowami:

Bardzo przykre. Zawsze kojarzę Panią Doktor z wartościowymi radami

Przykre. Odchodzą najlepsi

Bardzo lubiłam słuchać Pani Profesor

Mądra, serdeczna kobieta…Przykro…

świeczka.jpg
Canva / almir1968
To danie pomogło mi schudnąć przed wakacjami. Jest pełne białka i warzyw, a do tego robię je w 15 minut

Profesor Kozłowska-Wojciechowska o żywieniu wiedziała wszystko

Profesor Małgorzata Kozłowska- Wojciechowska była absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizowała się w chorobach wewnętrznych i gastroenterologii. W 1984 r obroniła doktorat z nauk medycznych, a w 2006 r habilitowała się z dietetyki. Natomiast w 2012 roku otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. 

Karierę zawodową rozpoczęła w 1977 roku w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Po latach asystentury w Szpitalu Bródnowskim i pracy internistki obejmowała stanowiska kierownicze i doradcze, które dotyczyły wiedzy o żywieniu, żywności. Były też związane z chorobami wewnętrznymi i gastrologią. Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska była też kierownikiem studiów podyplomowych z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. 

Profesor Zdrówko propagowała wiedzę o żywieniu

Pani Profesor o żywieniu miała ogromną wiedzę. Słynęła z licznych publikacji naukowych oraz przekazywania informacji o żywieniu w sposób, który trafiał do każdego. Swoją wiedzą chętnie się dzieliła, a w 2011 roku otrzymała Złoty Krzyż, za zasługi w działalności ma rzecz rozwoju nauk medycznych. 

W 2015 roku została laureatką konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PAP, “Popularyzator Nauki”. Przez trzy kadencje była przewodniczącą Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą. Profesor Kozłowska-Wojciechowska była członkinią wielu Towarzystw Naukowych z zakresu żywienia i dietetyki. Pisaliśmy o tym, co zrobić z resztkami wędlin, które zostały po świętach. Informowaliśmy też o aktualnych promocjach w Lidlu. 

Źródło: IG/@katarzynabosacka, polsatnews.pl