Smakosze.pl Dieta Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?
canva.com/nadezhdanesterova

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

19 lipca 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Jeśli jesteś ogromnym fanem kiszonek, takich jak kiszone ogórki, kapusta i inne, mamy złe wiadomości. Okazuje się, że nie wolno jeść ich na pusty żołądek. Mogą one zbytnio pobudzić produkcję kwasów żołądkowych, co wywołuje wzdęcia i bóle brzucha.

Kiszone ogórki czy kapusta są bogactwem witamin, minerałów i żywych kultur bakterii - takie połączenie powoduje, że są jednymi z najzdrowszych produktów spożywczych, jakie mamy w codziennych jadłospisach.

Niestety, choć praktycznie nie mają negatywnego wpływu na ludzki organizm, należy zachować pewną dozę ostrożności podczas ich jedzenia. Jeśli spożywa się je na pusty żołądek, można odczuć przykre skutki.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kiszonki na pusty żołądek to zły pomysł

Wstając rano po dobrze przespanej nocy, budzimy się zazwyczaj głodni. W trakcie nocy cała kolacja została strawiona i organizm domaga się kolejnej porcji jedzenia. Jeśli twoim pierwszym odruchem jest sięgnięcie po kiszonki, popełniasz spory błąd.

Nie należy spożywać ich na czczo, ponieważ mogą wywoływać zwiększoną produkcję kwasu żołądkowego, co nie jest korzystne. W takiej sytuacji organizm źle reaguje na jego nadmiar i odczuwa się duży dyskomfort.

Zbyt wiele soków żołądkowych w układzie pokarmowym sprawia, że pojawiają się bóle brzucha oraz wzdęcia. Dodatkowym problemem może być zgaga oraz wiele innych dolegliwości, pojawiających się przy długiej nadkwasocie.

Zalety kiszonek

Nie oznacza to oczywiście, że należy całkowicie z nich zrezygnować. Radzimy jednak, aby dodawać je do posiłków w późniejszej porze. W tedy organizm zareaguje znacznie lepiej i będzie mógł skorzystać z dobrych właściwości i substancji zawartych w ogórkach.

Brakuje ci przepysznych i łatwych przepisów? Sprawdź nasze inne pomysły, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy i najprostszy sposób na kopytka z kaszy gryczanej, które świetnie komponują się z ciemnym sosem. Ten tekst poświęcony szarlotce z jabłkami papierówkami.

Kiszonki wypełnione są witaminą C, A i witaminami z grupy B, dzięki którym żelazo jest lepiej wchłaniane do organizmu. Posiadają w swoim składzie również błonnik pokarmowy oraz wapń, magnez, żelazo, fosfor i potas.

Kwas mlekowy oraz bakterie kwasu mlekowego z kolei bardzo dobrze wpływają na układ pokarmowy, oraz odporność. Ogórki i inne kiszonki pozwalają przyspieszyć metabolizm, co przekłada się na gubienie zbędnych kilogramów.

Kiszona kapusta
undefined

Źródło: canva.com/ildipapp Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy