Smakosze.pl
Kaufland otwarty w niedzielę?

Marek BAZAK/East News

Czy Kaufland będzie otwarty w niedziele?

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Markety sieci Kaufland oficjalnie stały się placówkami pocztowymi i mogą już pracować w niedziele niehandlowe. Firma nie zdecydowała się jednak otworzyć 30 maja sklepów i pozostają one zamknięte, tak jak w poprzednie niedziele. Koncern obserwuje sytuację na rynku i czeka z ogłoszeniem nowiny.

Kaufland jest jedną z najpopularniejszych sieci marketów w Polsce - Polacy często wybierają się do sklepów tej firmy na duże, tygodniowe zakupy. Tak jak mnóstwo innych marketów, Kaufland w niedzielę niehandlową nie mógł być otwarty zgodnie z prawem. 

Wszystko zmieniło się jednak gdy status lokali firmy zmienił się na placówki pocztowe. Włodarze marki postanowili przemianować jakiś czas temu zasady funkcjonowania oraz otwarcia sklepów w niedzielę, na co pozwala usługa nadawania i odbierania paczek w markecie.

Kaufland może być otwarty w niedzielę

Choć oficjalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Kaufland mógł być czynny w każdą niedzielę niehandlową, dzisiaj żaden klient nie może zrobić w nim zakupów. Wygląda na to, że firma woli poczekać i doglądać jak będzie funkcjonowała konkurencja. 

Na razie nie zmieniamy sposobu funkcjonowania sklepów Kaufland, jednak uważnie obserwujemy sytuację na rynku dotyczącą otwartych placówek konkurencji i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będą odpowiadać na potrzeby naszych klientów - napisano w komunikacie medialnym sieci Kaufland.

Właściciele muszą liczyć się z negatywnym odzewem

Prawo jednoznacznie pozwala na funkcjonowanie sklepów spożywczych w czasie niedzieli niehandlowej, o ile te są formalnie placówkami pocztowymi. Sieci muszą jednak pamiętać o możliwych negatywnych skutkach takiego otwarcia - niezadowolonych może być bowiem wielu. 

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować prozdrowotny napar z łopianu. W tym tekście zdradzamy najlepszy sposób na ciasto do karpatki.

Sami pracownicy, którzy przyzwyczajeni są do wolnego w niedzielę, mogą źle zareagować na przymus pracy tego dnia. Dodatkowym problemem mogą okazać się rządzący, którzy nieprzychylnym okiem patrzą na przedsiębiorców omijających ustanowione przez nich prawa.

Źródło: CreativeNature_nl, Getty Images Pro

Sieć obserwuję reakcję rynku

Portal wiadomoscihandlowe.pl uważa, że Kaufland może po prostu czekać na analizę od swoich ekspertów, którzy oceniają reakcję klientów i konkurencji na ruch firmy. Polacy przyzwyczaili się wszak do obecnego stanu handlu w niedzielę i istnieje szansa, że na zakupy tego dnia po prostu nie wyjdą.

W zależności od przyjęcia przez wszystkich możliwości robienia zakupów w niedzielę wkrótce przekonamy się, jaka będzie finalna decyzja. A co ty myślisz o takim rozwiązaniu? Daj nam znać na naszym Facebooku. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >

Produkty

Jak rozpoznać dobre oscypki?

Czytaj więcej >

Produkty

Gdzie na grzyby we wrześniu?

Czytaj więcej >
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

Produkty

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Czytaj więcej >
Kartacze są przepyszne

Produkty

Niezawodny przepis na kultowe kartacze

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed partiami lodów z Biedronki

Czytaj więcej >