Smakosze.pl
Dieta wodna

MonthiraYodtiwong, Getty Images Pro

Jak w praktyce stosować japońską dietę wodną?

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Dieta kojarzy się większości z ogromnym wysiłkiem i wieloma wyrzeczeniami - jednak czy tak musi być zawsze? Wywodząca się prawdopodobnie z Japonii dieta, polega na wypijaniu sporych ilości wody przed śniadaniem. Według praktykujących, sposób ten pozwala zachować dobrą wagę i piękną skórę.

Dieta najczęściej opiera się na ograniczaniu kalorii, a także wykluczeniu z żywienia produktów spożywczych, które mają najgorszy wpływ na organizm. Dieta wodna z Japonii jest czymś zupełnie nowym i może spodobać się każdemu, kto chce szybko schudnąć.

Japończycy uznawani są za jeden z najzdrowszych narodów świata, którego średnia długość życia jest wyjątkowo długa. Jeśli więc chcesz na własnej skórze przetestować działanie japońskiego pomysłu, niżej wyjaśniamy wszystkie jego zagadnienia. 

Japońska dieta wodna - jak ją stosować?

Główne zasady diety wodnej są banalnie proste. Na 45 minut przed zaplanowanym śniadaniem należy wypić od 4 do 6 porcji wody (160 ml), o temperaturze pokojowej. Płyn powinien mieć temperaturę pokojową, gdyż Japończycy uważają, że zimna woda może wywoływać choroby. 

Dla tych, którzy nie są w stanie wypić tak dużej ilości płynu na jeden raz, zaleca się zmniejszenie porcji do 1-2 szklanek. Następnie można ją stopniowo zwiększać, gdy żołądek przyzwyczai się do nagłego przyjęcia wody o dużej objętości.

Jakie są korzyści diety wodnej?

Według ludzi, którzy praktykują powyższą dietę od wielu lat, ma ona mnóstwo zdrowotnych korzyści. Pozwala oczyścić układ trawienny z zalegających toksyn, reguluje pracę jelit, co pozwala usprawnić wchłanianie substancji odżywczych, a także zapobiega wielu chorobom.

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować prozdrowotny napar z łopianu. W tym tekście zdradzamy który kolor kapusty jest najzdrowszy.

Długość stosowania diety dopasowuje się do konkretnego schorzenia, którego chcemy się pozbyć. Na zaparcia wykorzystuje się 10 dniową dietę wodną, na cukrzycę typu 2 zaleca się z kolei 30 dni picia dużych ilości wody przed śniadaniem.

Źródło: kuppa_rock, Getty Images Pro

Dlaczego dieta wodna może działać?

Według badań przytoczonych przez portal ofeminin.pl, dieta ta może zapobiegać przejadaniu się i podjadaniu pomiędzy posiłkami. Osoby, które wypijają przed posiłkiem pół litra wody, spożywają około 13 proc. mniej jedzenia w porównaniu do klasycznego żywienia.

Jak przy każdej diecie należy zachować ostrożność. Zbyt duża ilość wypitej na raz wody, może doprowadzić do wypłukania mnóstwa sodu z organizmu, co objawia się mdłościami, wymiotami czy śpiączką. Większość zdrowych osób może sobie jednak pozwolić na przetestowanie tego sposobu na sobie. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: ofeminin.pl

Podobne artykuły

Hamburger na grillu

Zdrowie

Dramatyczne konsekwencje po zjedzeniu burgera

Czytaj więcej >
Owoce czeremchy i ich sekrety

Zdrowie

Na co pomagają owoce czeremchy?

Czytaj więcej >
Wiśnie mają wiele zalet

Zdrowie

Wyjątkowe właściwości wiśni

Czytaj więcej >
Imbir nie dla każdego

Zdrowie

Przeciwwskazania do spożywania imbiru, czosnku i kurkumy

Czytaj więcej >
Obiad

Zdrowie

Czego lepiej nie robić po obfitym obiedzie?

Czytaj więcej >
Miód ma mnóstwo właściwości

Zdrowie

Niezwykłe działanie miodu z dodatkiem soli himalajskiej

Czytaj więcej >