Smakosze.pl Produkty Czy panga jest szkodliwa?
frederique wacquier, Getty Images

Czy panga jest szkodliwa?

28 czerwca 2021
Autor tekstu: Adam Moskal

Jeśli w twoim domu często podawana jest panga, a twoje dzieci zajadają się nią, lepiej zmień nawyki. Ryba ta jest hodowana w strasznych warunkach, a hodowcy faszerują je dużą ilością chemii. Jedzenie jej przez najmłodszych jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ organizmy są najbardziej podatne na jedzenie słabej jakości.

Panga wydaje się doskonałym obiadowym wyborem. Jej niska cena oraz łatwa dostępność sprawiają, że wiele osób je ją regularnie. Dodatkowo sam fakt spożywania ryby sprawia, że można mieć poczucie, iż zjada się coś zdrowego.

Niestety praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Panga hodowana jest w straszliwych warunkach, a hodowcy nie starają się, aby ich produkt był jak najlepszej jakości. Wartości odżywcze tego mięsa są praktycznie zerowe, dlatego zdrowiej jest przygotować inną rybę.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Panga - dlaczego nie warto jej jeść?

Zacznijmy od warunków, w jakich producenci hodują pangę. Jej miejscem życia są niewielkie baseny, w których przebywa na raz mnóstwo ryb. Woda w takich zbiornikach jest bardzo zanieczyszczona, a zwierzęta nie mają odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju.

Z tego powodu hodowcy stosują antybiotyki i hormony, aby zachować ryby w zdrowiu i przyspieszyć ich wzrost. Niestety, w następstwie to my spożywamy tak zanieczyszczone rybie mięso.

Ryba żyjąca w klatce

Wielu przedsiębiorców hodujących pangę decyduje się na użycie klatek, do których wkładane są ryby. To jeszcze bardziej ogranicza ich przestrzeń życiową, więc aby pobudzić je do wzrostu, karmi się wysokoenergetycznymi paszami.

W mięsie pangi można znaleźć hormony, antybiotyki, metale ciężkie, a także specjalne substancje wiążące wody. Ich obecność sprawia, że po zamrożeniu filety zdają się cięższe. Co więcej, mogą gnieździć się w nim pasożyty.

Wartości odżywcze pangi

Ryba ta ma bardzo niewielką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy D, wapnia czy magnezu. Na plus można uznać sporą ilość witaminy B12, jednak to jest jej jedyna korzyść.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Karmienie nią dzieci, z uwagi na delikatny smak, jest niewskazane. Zamiast niej znacznie zdrowiej i smaczniej jest wybrać mirunę, która również zachwyca smakiem, a jej wartości odżywcze są nieporównywalnie większe.

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T174224.191
undefined

Źródło: frederique wacquier, Getty Images Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: parenting.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Obserwuj nas w
autor
Adam Moskal

Wydawca serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad cztery lata, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji.

 

 

 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.kossakowski@smakosze.pl
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy