Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-28T115519.141

TRICOLORS/East News

Robert Makłowicz zirytowany pytaniem dziennikarki

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Robert Makłowicz został przyłapany na piciu wina w barze Marka Kondrata - dosiadł się do znajomych i zamówił lampkę białego trunku. Wcześniej dziennikarka rozmawiała z nim właśnie na temat alkoholu i powiedziała mu, że napoje o dużej zawartości procentów kojarzą się ze słabością. W efekcie Makłowicz zdenerwował się i odpowiedział, że najwyraźniej obracają się w innych kręgach.

Makłowicz jest znanym krytykiem kulinarnym, który w czasie swojej medialnej kariery dał się poznać jako znawca dobrych alkoholi, historii oraz wykwintnych dań. Polacy pokochali go za jego charakterystyczny styl bycia oraz zdolności gotowania.

Mimo ogólnej sympatii, jaką darzony jest smakosz, w jego życiu nie brakuje nieprzyjemnych sytuacji. Jakiś czas temu rozmawiał z dziennikarką, która nie szczędziła wobec niego dość ostrych słów.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Robert Makłowicz pije kulturalnie

Niedawno paparazzi Super Expressu zrobił zdjęcie Robertowi Makłowiczowi, jak ten delektuje się lampką białego wina w lokalu Marka Kondrata w Krakowie. Po chwili, gdy skończył podany mu alkohol, zdecydował się na zamówienie zwykłej wody.

Fotografia stała się mimo wszystko powodem, dla którego na portalu se.pl zamieszczono krótką wypowiedź smakosza, dotyczącą właśnie spożywania alkoholu w Polsce. Jest to odpowiedź na słowa dziennikarki, która stwierdziła, że "mocne trunki kojarzą się ze słabością, a niepicie stało się modne".

Projekt bez tytułu - 2021-06-28T130245.993

Otruła najbliższych czekoladą z arsenem

CZYTAJ DALEJ

- Najwyraźniej obracamy się w innych kręgach, bo ja takiej mody nie zauważyłem. Alkohol może być źródłem uzależnienia, ale myli pani picie alkoholu i pijaństwo. Przecież alkohol to jeden z symboli naszej kultury. Czy pani myśli, że Chrystus zamienił wodę w wino bezalkoholowe? - odpowiedział Makłowicz w jednym z wywiadów z se.pl

Kultura picia zmieniła się

Choć oczywiście problem alkoholowy dotyka tysiące Polaków, tak sama otoczka picia jest zupełnie inna niż 20 lat temu. Dzisiaj wiele osób decyduje się na kupowanie dobrych, drogich alkoholi, których konsumpcja jest znacznie mniejsza.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Makłowicz w tej samej rozmowie dodał, że dzisiaj panuje moda na alkohole rzemieślnicze, czego dowodem jest popularność najróżniejszych browarów regionalnych, czy festiwali, na których ludzie delektują się smakiem, znacznie ograniczając spożytą ilość.

Trzeba jednak pamiętać, że spożywanie alkoholu nie jest zdrowe i należy zachować umiar - w innym wypadku substancja ta wywołuje bardzo duże zmiany w organizmie, doprowadzając, chociażby do alkoholizmu.

obraz 2021-06-28 122630

Źródło: Screen zdjęcia umieszczonego w artykule na portalu se.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: se.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Kulinarny Showbiznes

USA: Nie żyje ceniony fotograf kulinarny

Czytaj więcej >
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Kulinarny Showbiznes

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Kulinarny Showbiznes

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Kim jest żona Michela Morana?

Czytaj więcej >

Kulinarny Showbiznes

Anna Mucha zawiedziona obiadem za 700 złotych

Czytaj więcej >
Magda Gessler kąpie syna

Kulinarny Showbiznes

Gessler pokazała wyjątkowe rodzinne zdjęcie

Czytaj więcej >