Dlaczego mielone wychodzą twarde i suche? Wiemy co zrobić, aby uniknąć wpadki
Kotlety mielone wychodzą wam suche i wyjątkowo zbite? Prawdopodobnie używacie zbyt chudego mięsa. A jeśli nie, to koniecznie wypróbujcie proponowane przez nas dodatki. Podpowiadamy, które produkty poprawią konsystencje mięsa i sprawią, że uzyskamy soczyste dania.
Kotlety mielone smakują wyśmienicie z wieloma przyprawami np. z czosnkiem . Najlepsze nawet przyprawienie jednak nie pomoże, jeśli nie zadbamy o odpowiednie dodatki odpowiedzialne za uzyskanie odpowiedniej konsystencji masy. Przedstawiamy sprawdzone metody na nadawania im soczystości.
Kotlety mielone przygotujcie z właściwego mięsa
Twarde i wyjątkowo zbite mielone często uzyskujemy, gdy masa jest przygotowywana ze zbyt chudego mięsa. Jeżeli chcecie, by wyrób nie był ciężki i tłusty, zdecydowanie lepszym pomysłem jest rezygnacja ze smażenia na rzecz przygotowania rarytasu w piekarniku .
Dobrym mięsem na kotlety nie będzie zatem wołowina. Ostrożnym należy być też przy przyrządzaniu dania z drobiu. Mięso wieprzowe czy cielęce — które zawiera nieco więcej tłuszczu — pozwoli nam uzyskać o wiele delikatniejsze i bardziej soczyste mielone. Pamiętajcie, by dobrze wyrobić masę i koniecznie dodajcie namoczoną w mleku bułkę.
Do masy na kotlety mielone dodajcie konkretne produkty
Istnieje kilka sposobów na nadanie przyjemnej konsystencji kotletom mielonym. Jeśli macie stosunkowo chude mięso, warto spróbować. Wspomniane produkty najprawdopodobniej znajdziecie w kuchennych zasobach.
Pieczarki nadadzą kotletom mielonym charakteru
Oczyszczone i starte na tarce grzyby koniecznie podsmażcie wraz z cebulką. Dodanie ich do mięsa sprawi, że stanie się ono przyjemnie soczyste i delikatne. Ale uwaga — nie można podgrzewać ich zbyt długo. Sekretem tego patentu jest bowiem zawarta w pieczarce woda. To właśnie ona poprawia strukturę mięsa. Aromat kotletów stanowi miły bonus.
Ziemniak też poprawi konsystencję kotletów mielonych
Stosowany przez nasze babcie trik jest niezawodny. Starty na tarce surowy ziemniak dodany do mięsnej masy spowoduje, że usmażone kotlety będą przyjemnie soczyste i lekkie. Warto spróbować. Pamiętajcie tylko, by nie spieszyć się ze smażeniem — ziemniak musi „dojść” na patelni.
Dodatek śmietany sprawi, że kotlety mielone nie będą się rozpadać
Gęsta nabiał zwiększy stabilność masy i sprawi, że będzie ona łatwiejsza w formowaniu. Co więcej, po usmażeniu mięso będzie przyjemnie wilgotne — wprost rozpłynie się w ustach. Jeśli obawiacie się, że śmietana będzie zbyt ciężkim dodatkiem, użyjcie jogurtu naturalnego. Efekt będzie podobny.
Źródło zdjęcia: canva/lisaaMC
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Co zrobić, aby gotowana brukselka nie była gorzka? Wyjaśniamy
-
Bajecznie chrupiące i delikatne sznycelki drobiowe. Sekretem jest marynata
-
Czym najlepiej słodzić kawę i herbatę poza cukrem? Zdrowsze alternatywy
Źródło: winiary, shareinfo