Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dziadek od zawsze namaczał orzechy w wodzie z solą. W końcu zdradził mi powód, teraz robię dokładnie tak samo
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 06.10.2023 14:55

Dziadek od zawsze namaczał orzechy w wodzie z solą. W końcu zdradził mi powód, teraz robię dokładnie tak samo

orzechy
YouTube/@mojegotowanie6483

Orzechy włoskie są smaczny dodatkiem, który wykorzystujemy w kuchni. Zawsze dziwiło mnie, dlaczego dziadek namaczał orzechy w wodzie i dodawał do niej sól. Teraz jest już wszystko jasne. Z powodzeniem stosuję ten przydatny patent na orzechy. 

Orzechy włoskie, czyli smaczne i zdrowe

Czy lubicie orzechy włoskie? Ja cenię ja za wyjątkowy smak, ale też za ich wartości dla naszego zdrowia. Jedzenie orzechów wspomaga pracę naszego mózgu, poprawia wygląd skóry i sprawia, że nie mamy problemów z układem sercowo-naczyniowym. Warto orzechy włoskie włączyć do diety.

Jak możemy wykorzystać je w swojej kuchni? Orzechy włoskie pasują do owsianki, ale też będą smacznym dodatkiem do panierek. Można z orzechów zrobić nalewki i dodawać je do ciast oraz deserów. Jednak zanim trafią one do potraw, musimy orzechy rozłupać. Tu mogą pojawić się pewne problemy. 

orzechy włoskie.jpg
Canva / maxmann z Pixabay
Układam rybę na blaszce i zalewam ją tym sosem. W pół godziny mam pyszny obiad, rodzina za nim przepada

Jak rozłupać orzechy włoskie?

Rozłupanie orzecha włoskiego to dosłownie twardy orzech do zgryzienia. Czynność nie jest wcale taka prosta. Orzechy są szczelnie zamknięte, więc jak mamy się do nich dostać?  Pamiętam jak mój dziadek, namaczał orzechy w wodzie z solą. Dziwiłam się, po co to robi. 

Gdy dziadek przekazał mi powód tej czynności, to sama chętnie z niej korzystam. Dzięki temu mogę bez problemu rozłupać orzechy. Od czego zacząć? Sposób jest bardzo prosty i zarazem skuteczny. Dzięki temu patentowi szybko otworzycie orzechy i użyjecie ich w swojej kuchni. 

Orzechy do wody z solą, czyli pomocny patent

Do miski wlewamy wodę i dosypujemy do niej 5 łyżeczek soli. Mieszamy wodę i wkładamy do niej orzechy. Miskę przykrywamy talerzykiem i odstawiamy na godzinę. Po tym czasie orzechy wyjmujemy z wody, bierzemy nóż i delikatnie przy jego pomocy rozłupujemy orzechy. 

Dzięki namaczaniu orzechów, ich otwieranie pójdzie nam gładko. Nie będziemy musieli użyć dużo siły do rozłupania orzechów. Polecam ten patent, bo dzięki niemu możemy ułatwić sobie życie w kuchni. To skuteczny i sprawdzony sposób w mojej rodzinie na rozłupanie orzechów. Pisaliśmy o innym sposobie na otwieranie orzechów. Radziliśmy, w jaki sposób osuszyć orzech włoskie. 

orzechy włoskie
YouTube/@mojegotowanie6483

Źródło: YouTube/@mojegotowanie6483