Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Fasolka szparagowa konserwowa na całą zimę
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 05.10.2021 02:00

Fasolka szparagowa konserwowa na całą zimę

Fasolka szparagowa konserwowa
canva/HandmadePictures

Fasolka szparagowa jest bardzo uniwersalnym warzywem. Możesz przygotować ją w piekarniku, ugotować, podsmażyć. Fasolka szparagowa nadaje się również do kiszenia i konserwowania. Fasolka konserwowa posiada wyraźny, słodki i octowy smak z nutą czosnku, ziela angielskiego i gorczycy. Takiego połączenia musisz spróbować.

Warzywa kiszone i konserwowe najlepiej smakują zimą, kiedy mamy utrudniony dostęp do świeżych produktów. Nie kupuj gotowych przetworów, ponieważ zawierają konserwanty i substancje poprawiające smak i przedłużające termin ważności. Jeśli lubisz kiszone i konserwowe warzywa, przygotuj je już latem, aby zimą cieszyć się ich smakiem i właściwościami zdrowotnymi. Warzywa konserwowe nie tracą cennych witamin i minerałów.

Fasolka szparagowa konserwowa pasuje niemal do każdego dania. Możesz podać ją również jako dodatek do zimnej płyty lub położyć na kanapki. Ja wyjadam ją prosto ze słoika, ponieważ uwielbiam jej wyraźny, charakterystyczny smak.

Do zimowych przetworów dodaj również kiszoną fasolkę szparagową. Kiszone warzywa doskonale wzmacniają organizm, pomagają walczyć z przeziębieniem i doskonale smakują.

Przepis na fasolkę szparagową konserwową

Składniki na 6 litrowych słoików:

  • 3 kg fasolki szparagowej

  • 3 łyżki soli

  • 3 główki czosnku

  • 6 liści laurowych

  • 12 ziarenek ziela angielskiego

  • 3 łyżeczki gorczycy

  • koper włoski

  • 12 łyżek cukru

  • 18 ziaren pieprzu czarnego

Jak przygotować fasolkę szparagową konserwową?

Fasolkę obierz, odetnij końcówki, zalej zimną wodą, dodaj łyżeczkę soli, łyżeczkę cukru i gotuj przez 5 minut, aby strączki były al dente, następnie odcedź i odstaw do przestygnięcia.

Przygotuj zalewę: do garnka wlej 2,5 litra wody, dodaj litr octu, 12 łyżek cukru, 2 łyżki soli, wymieszaj, doprowadź do wrzenia i odstaw do przestygnięcia.

Do każdego litrowego słoika włóż fasolkę, 2 ząbki obranego czosnku, liść laurowy, pół łyżeczki gorczycy, 2 ziarenka ziela angielskiego, 3 ziarenka pieprzu, gałązkę kopru. Całość zalej zalewą, zakręć, pasteryzuj i odstaw w suche, zacienione miejsce na minimum 7 dni.

Smacznego.

Tagi: Danie