Jak należy mrozić rabarbar? Warto pamiętać o 1 zasadzie
Rabarbar dodajemy do ciast, kompotów i placków. Warto zatrzymać ten smak na dłużej i zamrozić to lubiane warzywo. Jednak jak mrozić rabarbar? Jedna zasada jest tutaj kluczowa.
Ruszył sezon na rabarbar
Sezon na rabarbar trwa od początku kwietnia i najlepiej kupować lub zbierać to warzywo do połowy czerwca. Jest prawdziwą bombą witaminową. Rabarbar dostarcza nam witaminy C, A i B. Oprócz tego bogaty jest w żelazo, potas i wapń. Słynie też z wyjątkowego smaku, który jest lekko kwaśny, a nawet cierpki.
Rabarbar nadaje się jako dodatek do ciast, kompotów, syropów czy owsianek. Znakomite są też placki z rabarbarem, koktajle i naleśniki. Tym warzywem możemy cieszyć się dłużej, niż trwa sezon na rabarbar. Warto zamrozić rabarbar, ale jak to zrobić? Poniżej wyjaśniamy.
Ile soli potrzeba do zrobienia zalewy na ogórki małosolne? Znamy najlepsze proporcjeJak należy mrozić rabarbar?
Rabarbar znakomicie nadaje się do mrożenia. Potem warto wykorzystać go w kuchni i przyrządzić z niego różne smaczne dania i ciasta. Jednak zanim przystąpimy do mrożenia, to musimy pamiętać o ważnej zasadzie. Rabarbar można przechowywać w lodówce do 12 miesięcy.
Ten sposób przechowywania tego warzywa pozwoli zachować jego wartości odżywcze i smak. Dzięki temu podkreśli smak dań i da nam wiele radości z jedzenia. Podpowiadamy, jak krok po kroku mrozić rabarbar. Poniżej znajdziesz przydatny sposób na mrożenie rabarbaru.
W ten sposób zamroź rabarbar
Rabarbar dokładnie myjemy i osuszamy. Odcinamy końce i kroimy w kawałki, jakie nam odpowiadają. Przekładamy je do torebki foliowej strunowej. Następnie wkładamy je do zamrażalnika. Sposób jest prosty, sprawdzony i warty wypróbowania.
Dzięki niemu będziesz do woli korzystać z rabarbaru w kuchni. Jego smak zatrzymasz na dłużej. Dania, ciasta i desery na pewno na tym zyskają. Pisaliśmy o tym, co zrobić, by szparagi nie wyszły gorzkie? Podawaliśmy sposób na pyszny i delikatny kalafior.
Źródło: dorotasmakuje.com