Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Flądra pobiła dorsza. Kiedyś była najtańsza, teraz w Krynicy Morskiej zapłacił za nią krocie
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 29.06.2023 12:16

Flądra pobiła dorsza. Kiedyś była najtańsza, teraz w Krynicy Morskiej zapłacił za nią krocie

cena smażonej flądry
Canva / imagospot ; o2

Właśnie rozpoczęły się wakacje. Nad polskie morze ruszył tłum turystów. Jednym z nich jest pan Mirek, czytelnik portalu o2. Jednak wypoczynek już zdążyła mu zepsuć cena smażonej flądry.

Cena flądry zdenerwowała turystę

Przełom czerwca i lipca to idealny czas na wyjazd. W tym terminie można wciąż uniknąć tłoku typowego dla szczytu sezonu. Niestety wysokie ceny nie czekają, aż lato nastanie w pełni. Przy zamawianiu smażonej ryby, jak w tym przypadku flądry, można odczuć ukłucie w portfelu.

Smażona ryba to obowiązkowa pozycja nad Morzem Bałtyckim. Po ten przysmak co roku ustawiają się kolejki chętnych. W każdym sezonie jednak cena ryby nieubłagalnie idzie w górę. Teraz po raz kolejny pobiła swój rekord.

Zapomnij o cebuli. Kotlety mielone Wachowicz są wyraziste dzięki innemu dodatkowi

Flądra w wyższej cenie, niż dorsz

Redakcja portalu o2 na bieżąco informuje o cenach w gastronomii. Jej czytelnicy z oburzeniem dosyłają kolejne „paragony grozy". Dzięki temu widzieliśmy już dorsza za 149 zł/kg. Znalazła się jednak ryba, która go przebiła.

Jeden z czytelników portalu wybrał się do Krynicy Morskiej. Małe miasteczko położone na Mierzei Wiślanej regularnie przyciąga rzesze turystów. Z tego faktu skwapliwie korzystają działające na miejscu lokale gastronomiczne. Cena, którą zapłacił turysta za flądrę z frytkami nie mieści się w głowie.

Krynica Morska dla każdego oferuje coś na miarę jego potrzeb. Znajdziemy tam zarówno strefę rozrywkową, jak też przestrzenie pełne ciszy i spokoju. Z tym ostatnim jednak nie mają nic wspólnego oferowane na miejscu ceny. Odwiedzającym pozostaje gotować samodzielnie lub zacisnąć zęby i płacić.

Ta cena za flądrę przebiła wszystko

Pan Mirek, który skontaktował się z redakcją o2, na temat ceny flądry wypowiedział się jednoznacznie. Jego zdaniem jest ona wyższa, niż w kurortach za granicą. Do tego dochodzą dodatki w postaci frytek i surówki. Po zsumowaniu wszystkiego kwota robi się poważna.

W temacie dorsza za 149 zł/kg. Fląderki 150 zł/kg. Krynica Morska Dwa tygodnie temu

-skarży się pan Mirek.

Drożej niż nad Adriatykiem

-podsumowuje.

Jeśli wybieramy się na obiad samodzielnie, to pół biedy. Za posiłek z rodziną trzeba jednak zostawić w kasie mały majątek.

Pan Mirek za flądrę płacił po 150 zł/kg. Łącznie za 2 porcje ryby zostawił ponad 70 złotych. Do tego doszły frytki (15 zł/porcja), surówki (17 zł/porcja) i piwo (15 zł/0,5 l). Dwuosobowy obiad wyniósł go 164,50 złotych.

Ryby to jeszcze nic…

-pisze pod artykułem jeden z komentujących.

 Ale kiszona kapusta lub tarta marchewka.... 100 g bo więcej nie dają za 17 zł czyli za kilo 170 zł to jest dopiero przegięcie…

-kończy swoją wypowiedź. 

Po głębszym zastanowieniu trudno się z nim nie zgodzić. Cena flądry powala, ale koszt dodatków do niej to temat na osobny artykuł. O cenach dorsza pisaliśmy w tym artykule. Nieuczciwy biznes na owocach zostawił w tyle wszelkie afery z cenami smażonych ryb.

smażenie flądry.png
Canva / Langan

Źródło: o2