Smakosze.pl
GIS ostrzega konsumentów

Pixabay / Sven_fotografiert

GIS wycofuje przedmioty kuchenne ze znanej sieci sklepów

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

GIS wiele razy przestrzegał konsumentów przed różnymi zagrożeniami. Przeważnie komunikaty odnosiły się do produktów spożywczych. Tym razem niebezpieczeństwo czyha na nasz w łopatce z tworzywa sztucznego, którą można było nabyć

Komunikaty wydawane przez GIS przeważnie nie napawają nas optymizmem. Niestety, tym razem nie jest inaczej. Okazuje się, że nawet tak niepozorny przedmiot, jak łopatka, może stwarzać zagrożenie dla naszego zdrowia.

GIS ostrzega przed łopatkami kuchennymi

Niedawno GIS wydał komunikat dotyczący potencjalnie niebezpiecznych talerzy. Nie minęło wiele czasu i kolejny element wyposażenia kuchni musiał zostać wycofany ze sprzedaży. Ostrzeżenie opublikowane na rządowej stronie nie pozostawia złudzeń.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach łopatki do teflonu z poliamidu określonej w komunikacie — można wyczytać w ostrzeżeniu GIS.

Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzony poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów — głosi dalsza część komunikatu zamieszczonego przez GIS na rządowej stronie.

GIS wskazał również szczegółowe dane dotyczące potencjalnie niebezpiecznego produktu. Jest nim łopatka do teflonu wykonana z poliamidu. Za dystrybucję odpowiada PEPCO Poland Sp. z o.o., ul. Strzeszyńska 73A, 60-479 Poznań. Należy uważać na numery partii SKU31605201, STYLE 316052 B/Y20 oraz ORD00349659_01. Wadliwe produkty posiadały kod kreskowy 2200131605268.

(Pixabay / Katrina_S)

Przed czym jeszcze ostrzega GIS?

Nie tylko łopatka może stwarzać zagrożenie. Na facebookowej stronie GIS-u możemy natknąć się na całą serię ostrzeżeń, które odnoszą się wyposażenia kuchni. Należy uważać na nabierkę o numerach partii SKU31605101, STYLE 316051 B/Y20, ORD00349656_01 i kodzie kreskowym 2200131605169, która również była do nabycia w Pepco.

GIS opublikował także ostrzeżenie dotyczące łyżki do gotowania z poliamidu. Numery potencjalnie niebezpiecznych partii to SKU31604801, STYLE 316048 B/Y20 i ORD00349623_01. Natomiast kod kreskowy to 2200131604865.

Okazuje się, że na liście GIS-u znalazł się nawet ubijacz do piany z poliamidu z Pepco. Naszą czujność powinny wzbudzić numery partii SKU31604901, STYLE 316049 B/Y20, ORD00349626_01 oraz kod kreskowy 2200131604964.

Bez wątpienia doniesienia tego typu mogą wywołać pewne obawy. Warto sprawdzić, czy wyżej wymienione produkty nie znalazły się w naszej kuchni. Na szczęście istnieją akcesoria, które pozwalają nam na czerpanie przyjemności z gotowania.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gov.pl; Facebook / @GISgovpl undefined undefined

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Szczegóły najnowszej oferty Biedronki

Czytaj więcej >
kawa

Produkty

Kawa staje się coraz droższa, nie każdego będzie na nią stać

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść mandarynki?

Czytaj więcej >
Ogórki kiszone i konserwowe

Produkty

Ogórki kiszone czy konserwowe, które z nich są najzdrowsze?

Czytaj więcej >
ogórki w folii

Produkty

Dlaczego ogórki pakowane są w folię?

Czytaj więcej >
Mięsne podkładki chronią nasze zdrowie

Produkty

Do czego służą podkładki pod mięso?

Czytaj więcej >