Smakosze.pl
Talerze mogą okazać się niebezpieczne

Pixabay / congerdesign (Zdjęcie poglądowe)

Ostrzeżenie GIS dotyczące popularnych talerzy

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto spodziewałby się, że talerze mogą być w jakikolwiek niebezpieczne dla smakoszy. GIS przestrzega przez naczyniami z uwagi na migrację ołowiu. Dotyczy to talerzy z motywem kwiatowym, które były dystrybuowane przez TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.

Talerze, które stwarzały potencjalne niebezpieczeństwo, zostały już częściowo wycofane ze sprzedaży. Jednak wciąż mogą znajdować się w Twojej kuchni. Lepiej się ich pozbyć, ponieważ zaserwowanie na nich posiłku może być fatalne w skutkach.  

Talerze w ostrzeżeniu wydanym przez GIS

Talerze są jednym z najbardziej podstawowych naczyń, w którym jadamy rozmaite smakołyki. Niektórzy decydują się na zakup takich, które ozdobione są różnymi motywami. Tym razem talerze w kwiecisty wzór okazały się zagrożeniem.

Kwieciste talerze z pewnością zachęcają do zajadania smakowitych dań. Jako propozycja obiadowa dobrze sprawdzą się kotlety po kowalsku. Warto wzbogacić je o surówkę z marchewki. Niestety, część talerzy mogą zanieczyścić nasze jedzenie ołowiem.

Badania laboratoryjne potwierdziły, że talerze doprowadzają do migracji ołowiu. W związku z tym trzeba było podjąć odpowiednie działania. Aktualnie talerze wycofywane są ze sprzedaży. GIS wydał ostrzeżenie, które powinno dotrzeć do wszystkich potencjalnych nabywców.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. wycofaniu talerzy płaskich z motywem kwiatów ze względu na stwierdzoną w badaniach laboratoryjnych migrację ołowiu z talerzy do żywności. Spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi — można wyczytać w komunikacie opublikowanym na rządowej stronie. Które talerze lepiej wyrzucić?

GIS zaprezentował jak wyglądają niebezpieczne talerze

Talerze stwarzające zagrożenie posiadają charakterystyczny kwiecisty wzór. GIS na rządowej stronie zamieścił zdjęcie naczynia. Oprócz tego wskazał dane, które pozwalają na identyfikację potencjalnie niebezpiecznych talerzy:

  • Nazwa produktu: Talerz Opal o wymiarach 20,4 x 2,1 cm

  • Numer artykułu: 72400001021000000100

  • Dystrybutor: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice

  • Zgodnie z wyjaśnieniem dystrybutora Produkt był dostępny w sprzedaży od 15.07.2020 do 11.12.2020

Jeśli talerze spełniające powyższe kryteria znajdują się w Twojej kuchni, wówczas najlepiej się ich pozbyć. Możemy je również zwrócić w dowolnym sklepie TEDi. GIS poinformował o tym na rządowej witrynie internetowej.

Firma TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. poinformowała swoich klientów o zagrożeniu i możliwości zwrotu lub wymiany produktu w dowolnym sklepie TEDi. Szczegółowe informacje dotyczące wycofania podane zostały na stronie internetowej — nadmienił GIS w swoim komunikacie.

gov.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >