Zarobki w Lidlu
Marek BAZAK/East News

Ile zarabiają pracownicy Lidla?

Lidl jest ogromną siecią sklepów, więc potrzebuje ogromnych ilości rąk do pracy. Firma postanowiła podnieść pensje swoim pracownikom, co może skutecznie wpłynąć na ilość chętnych do pracy. Początkujący może liczyć nawet na ponad 4000 złotych brutto miesięcznie.

Lidl od lat prowadzi zaciekłą walkę z Biedronką - rywalizują na rynku o klientów, chętnych do pracy oraz miejsca, w których mogą wybudować swoje placówki handlowe. Tym razem Lidl postanowił jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność swojej oferty pracy.

Pandemia sprawiła, że wielu ludzi straciło swoje miejsca pracy, przez co zwiększona została pula bezrobotnych, którzy z chęcią zaczną pracować na stanowiskach, które wymagają mniejszych kwalifikacji. Lidl jest obecnie jednym z najlepszych takich miejsc.

Pensja w Lidlu podniosła się

W mediach społecznościowych od jakiegoś czasu jednym z najbardziej gorących tematów jest właśnie możliwość pracy w sklepach spożywczych największych marek. Portal Poradnik dla pracownika potwierdza, że w Lidlu nawet zupełnie początkujący pracownik może liczyć na wysoką sumę.

Nowy człowiek na stanowisku kasjer-sprzedawca ma możliwość zarabiania od 3550 do 4350 złotych brutto. Po przepracowaniu pełnego roku jego wynagrodzenie urosnąć może do odpowiednio 3650 – 4550 zł brutto. Z kolei po dwóch latach kwota wzrasta do 3900-4800 zł brutto.

Pieniądze

Źródło: Fz, pixabay

Najłatwiejszy przepis na szare kluski z twarogiemNajłatwiejszy przepis na szare kluski z twarogiemCzytaj dalej

Wszystko zależy od lokalizacji

Na ilość pieniędzy jakie dostaje w ciągu miesiąca członek załogi najbardziej wpływa jeden czynnik. W zależności od lokalizacji miejsca pracy pieniądze wahają się. W dużym mieście można oczekiwać większej pensji, a w małej wiejskiej mieścinie stawki są najmniejsze.

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji, sprawdź inne nasze materiały. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, co należy dodać do kapusty, aby po jej jedzeniu nie mieć przykrych wzdęć. W tym tekście zdradzamy najbardziej kontrowersyjne dania z całego świata, które mimo wszystko uznawane są za prawdziwe delikatesy.

Poza samą pensją pracodawca oferuje również szereg innych benefitów. Pakiet medyczny i karnety na siłownię zachęcają, podobnie jak, wyjątkowa w tej branży, umowa o pracę. Lidl nie zatrudnia na tak zwanych "śmieciówkach", więc pracujący dostaje pełne ubezpieczenie zdrowotne i składki na ZUS.

Porównanie pensji

Co ciekawe, szeregowy pracownik sieci sklepów Lidl często zarabia więcej, niż zawody, w których wymagane jest posiadanie tytułu naukowego. Miesiąc pracy w placówce handlowej nierzadko przekłada się na wyższe wynagrodzenie, niż zarabiają w takim samym czasie urzędnicy czy nauczyciele.

Opinia, jakoby praca w dyskoncie była wybierana przez tych, którzy nie znaleźli innej, staje się przeszłością. Firmy szukają wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą dużo dobrego wnieść w cały biznes.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: popularne.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł