Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Jagodzianki od Gessler i Adamczyka mogą się schować. Te są jeszcze lepsze. Wiemy gdzie je dostaniesz

Jagodzianki od Gessler i Adamczyka mogą się schować. Te są jeszcze lepsze. Wiemy gdzie je dostaniesz

jagodzianki
YouTube/@maciejje, Facebook/Magda Gessler, Facebook/Piotr Adamczyk

Trwa sezon na jagodzianki. To prawdziwy kulinarny raj dla smakoszy. Te zdrowe leśne owoce pysznie smakują w słodkich bułeczkach. Jednak, które jagodzianki w Warszawie są najlepsze? Te od Magdy Gessler, czy Piotra Adamczyka? Odpowiedź jest zupełnie inna. Kupisz je w innej cukierni.

Jagodzianki- ciesz się ich smakiem

Jagodzianki są absolutnym kulinarnym hitem tego sezonu. Wszyscy się nimi zajadają. Wypieków z pysznymi jagodami po prostu trzeba skosztować. Ich smak uzależnia, a właściwości prozdrowotne zachęcają do łakomstwa. 

Jagody pełne są witamin C, B i K. Zawierają przeciwutleniacze i dobroczynnie wpływają na nasz wzrok. Łagodzą choroby oczu, podkręcają nasz metabolizm i wspierają układ krwionośny. Podobnie wpływają na układ trawienny i obniżają też zły cholesterol. YouTuber z kanału Maciej je- postanowił sprawdzić, gdzie w Warszawie kupimy najsmaczniejsze jagodzianki. Nie będzie to cukiernia Magdy Gessler ani Piotra Adamczyka.

Z jakiego mięsa najlepiej ugotować rosół? Wybór Okrasy zachwycił Polaków

Wielki test jagodzianek w Warszawie- pyszne wyzwanie

Jagodzianki są pyszne, ale niestety też drogie. Jednak łasuchy są w stanie wydać ostatnie pieniądze, by skosztować jagodzianek. Do nich należy YouTuber Maciej, który jednym gestem wydaje na jagodzianki nawet grubo ponad 20 zł za sztukę. Jak smakuje jagodzianka od Piotra Adamczyka?

Okazuje się, że bułka z jagodami- bo tak jest nazwana w menu, wygląda okazale i faktycznie przypomina z wyglądu bułkę. Wnętrze smakuje jak jagodowy dżem, jest sporo jagodowego płynu. Bułka była nadmuchana i YouTuber Maciej był zawiedziony smakiem tej jagodzianki. Zapłacił za nią 19 zł, jednak wypiek nie był wart tej ceny.

Która jagodzianka jest najlepsza w stolicy?

Maciej udał się też do cukierni Magdy Gessler. Jagodzianka z cukierni znanej restauratorki była spora i okrągła. Miała niezbyt dużo kruszonki na wierzchu. Ciasto było maślane, a w środku YouTuber odkrył bardzo dużo jagód. Było one wręcz napakowane jagodami. Soku z jagód też w niej nie brakowało. 

Za jagodziankę od Magdy Gessler trzeba zapłacić 28 zł. Jednak nie była ona najlepszą jagodzianką w Warszawie. Tę zdaniem Macieja można kupić w Pracowni Cukierniczej Tadam! Jagodzianka była klasyczna, była przepyszna i zawierała dużo jagód. Kosztowała 17 zł. Cena była jak najbardziej adekwatna do świetnej jakości jagodzianki z Tadam! Pisaliśmy o tym, co zrobić, by jagody nie wypływały z jagodzianek.  Polecaliśmy też przepis babci na te wypieki. 

jagodzianka
Canva/sanapadh

Źródło: YouTube/@maciejje