Cukinia w zalewie musztardowej bije na głowę ogórki. Hit wśród przetworów
Cukinia w zalewie musztardowej jest smakowitym dodatkiem do wielu dań. Warzywo w wyrazistym sosie pasuje zarówno do kanapek, jak i sałatek czy dań obiadowych. Smak bije na głowę przetwory przygotowane z ogórków. Jest tak dobra, że od razu zrobicie więcej. Koniecznie spróbujcie.
Zrobienie cukinii w zalewie jest doskonałym pomysłem na wykorzystanie obfitych zbiorów warzywa. Smakołyk można zjeść przy wielu okazjach, a jego przygotowanie nie jest skomplikowane. Wystarczy oczyścić warzywo i przenieść do słoików wraz z zalewą i przyprawami. Każdy sobie poradzi, a efekty zbiorą mnóstwo komplementów.
Przepis na smakowitą cukinię w musztardowej zalewie
Składniki:
4 kg cukinii
3 litry wody
po 2 szklanki octu spirytusowego oraz cukru
4 łyżki soli
10 łyżek ulubionej musztardy np. sarepskiej
liście laurowe
ziarna ziele angielskiego
gałązki kopru z baldachami
Jak zrobić cukinię w zalewie musztardowej? Przepis jest prosty
Zaczynamy od umycia i obrania cukinii. Następnie warzywo kroimy w słupki. Jeśli w środku są pestki, usuwamy je. Przygotowane kawałki układamy pionowo w czystych i wyparzonych słoikach.
Do każdego naczynia dodajemy po kilka ziaren ziela angielskiego, 1-2 liście laurowe i 1 gałązkę kopru. Wodę umieszczamy w większym garnku. Wsypujemy cukier oraz sól. Wlewamy ocet. Całość zagotowujemy i podgrzewamy do rozpuszczenia sypkich składników, co jakiś czas mieszając zawartość naczynia.
Dodajemy musztardę i rozprowadzamy ją. Gorącym płynem wypełniamy słoiki i zakręcamy je starannie. Przenosimy je do wyłożonego ściereczką garnka, po czym gotujemy zanurzone w wodzie do 3/4 wysokości naczyń do 5 minut. Wyroby możemy też pasteryzować w piekarniku. Po przygotowaniu studzimy i przechowujemy w spiżarce.
Na naszej stronie znajdziecie inne pomysły na znakomite przetwory na zimę. Z tego artykułu dowiecie się jak w słoikach zamknąć fasolkę szparagową. Ten natomiast zdradza recepturę na pyszny sok z wiśni.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Zapiekana cukinia faszerowana mięsem mielonym i ryżem. Pomysł na tani obiad dla całej rodziny
Kiedy dodawać mięso do rosołu? Bardzo łatwo o poważny błąd. Chwila nieuwagi i zupa będzie do niczego