Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Koleżanka pokazała mi ukrytą funkcję wózka sklepowego. Teraz korzystam z niej za każdym razem

Koleżanka pokazała mi ukrytą funkcję wózka sklepowego. Teraz korzystam z niej za każdym razem

Zakupy z wózkiem
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zakupy w supermarkecie mogą być prostsze. Wystarczy, że w pełni skorzystacie z wózka sklepowego. Ostatnio dowiedziałam się, że jeden z jego elementów jest bardzo pomocny. Zazwyczaj nawet nie zwracamy na niego uwagi.
 

Wózek sklepowy ułatwia zakupy

Dostępny w każdym większym sklepie wózek przydaje się podczas zakupów. Dzięki niemu przede wszystkim unikamy niewygody wynikającej z noszenia produktów. Wielu z nas wrzuca do niego także torebkę czy parasol, jeśli akurat pada i mamy go ze sobą.

Mało kto jednak wie, że te przedmioty można i powinno się umieścić w innym miejscu. O tym i ja dowiedziałam się dopiero niedawno. Gdzie dokładnie powinny trafić? Wyjaśniam w dalszej części artykułu.

wózek sklepowy.jpg
Canva / KeremYucel
Tę sałatkę robię z zaledwie kilku składników. Smakiem bije na głowę klasyczną jarzynową

Tajemnicza pętla w wózku zakupowym

Ostatnio wybrałam się do marketu z moją znajomą. Potrzebowałyśmy produktów do upieczenia ciasta na piknik. Przyzwyczajona do koszyków, zaczęłam spacerować po alejkach sklepowych i zbierać produkty, gdy koleżanka podjechała z wózkiem.

Prędko przełożyłam do niego towary, ale nie umknęło mi, że koleżanka swoją torebkę umieściła w innym miejscu, niż się spodziewałam. Wybrała bowiem zawieszenie jej na pętli znajdującej się nieopodal rączki wózka. Wyjaśniła mi, że od dawna tak robi i może w ten sposób cały czas mieć swój bagaż na oku.

Co jeszcze ułatwi nam zakupy?

Wiele sklepowych wózków oprócz wygodnej pętli na torbę czy parasol z długą rączką ma również małą półeczkę na dole, tuż obok kółek. To miejsce jest idealne do umieszczenia zgrzewek z wodą lub innymi napojami. Nie będą one miały kontaktu z bardziej delikatnymi towarami i unikniemy ich uszkodzenia.

Dobre zaplanowanie zakupów umożliwi nam pełne wykorzystanie produktów. Na naszej stronie znajdziecie pomysły na przyrządzenie liści kalafiora. Sprawdźcie też jak zrobić pasztet z warzyw po rosole.

Zakupy ułatwi element wózka.jpg
canva/mediaphotos