Smakosze.pl
Nowe doniesienia o niedzielach handlowych

Canva / Antonio_Diaz

Niedziele handlowe - ministerstwo potwierdza domysły

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedziele od samego początku wzbudza spore kontrowersje. Wśród smakoszy możemy znaleźć zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego rozporządzenia. Z różnych stron napływały wieści o planowanych zmianach w przepisach. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii potwierdziło, że nie pracuje nad nowelizacją ustawy nakładającej zakaz handlu w niedziele.

Bez wątpienia zakaz handlu w niedziele jest zagadnieniem, które wywołuje spore emocje. Niektóre sklepy znalazły sposób na obejście przepisów. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział zmianę ustawy. Jednak na razie nie zostały podjęte żadne kroki w tej sprawie.

Zakaz handlu w niedziele pozostaje bez zmian

Nie da się ukryć, że zakaz handlu w niedziele w znacznym stopniu odbił się na codzienności licznego grona smakoszy. Niedawno wspominaliśmy o tym, że może on zostać jeszcze bardziej zaostrzony.

Wiele sklepów spożywczych w sprytny sposób obeszło zakaz handlu w niedziele. Udało im się to dzięki przekształceniu w punkty obsługi paczek pocztowych. Takie rozwiązanie sprawiło, że sieci takie jak Żabka mogą funkcjonować siedem dni w tygodniu.

Janusz Śniadek, będący posłem Prawa i Sprawiedliwości, pod koniec czerwca podczas rozmowy z Dziennikiem Gazeta Prawna informował, że wraz z początkiem lipca w Sejmie pojawi się nowelizacja dotycząca ustawy o zakazie handlu w niedziele. Nowe zapisy miałyby wejść w życie jeszcze przed końcem wakacji.

1024px-Racuchy

Prosty sposób na nieziemsko puszyste racuchy

CZYTAJ DALEJ

Cała sprawa została skomentowana przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Okazuje się, że na razie nic nie zapowiada tego, by zakaz handlu w niedziele miał ulec jakimkolwiek zmianom.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dementuje doniesienia o zmianach w ustawie

- W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii nie są obecnie prowadzone prace nad zmianami w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - wyjaśnił resort, przytaczany przez portal Money.

Warto nadmienić, że ministerstwo zapytane o tę kwestię wyjaśniło, że napływają do niego różne wnioski. Część z nich wzajemnie się wyklucza. Jednak nadal nie zostały podjęte żadne działania, które miałyby wpłynąć na zakaz handlu w niedziele.

Zakaz handlu w niedziele na razie będzie obowiązywał w aktualnej formie. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ewentualnych nowych rozwiązaniach. Za ich sprawą zakaz handlu odszedłby w niepamięć.

Zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele

Canva / Vera_Petrunina

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >