Ogórki kiszone pleśnieją? Wszystko przez ten błąd, jest niewybaczalny
Czy zdarzyło ci się, że ogórki kiszone spleśniały? Wszystko przez jeden błąd popełniony przy kiszenia. Dowiedz się, czego nie robić podczas przygotowań tych znakomitych przetworów, a ogórki wyjdą za każdym razem.
Ogórki kiszone najlepsze
Ogórki kiszone są doskonałym dodatkiem nie tylko do obiadu, ale też do innych dań. To właśnie dzięki nim zupa ogórkowa smakuje tak dobrze. Nic więc dziwnego, że bez ich smaku nie mogą obejść się Polacy . Uwielbiamy je wszyscy za kwaśność oraz chrupkość.
W trakcie sezonu ogórkowego, który właśnie trwa, wiele gospodyń kisi je. Dzięki temu zachowują swój smak, a w dodatku są świetnym przetworem na zimę. Niestety ogórki kiszone są narażone na zepsucie. O tym, dlaczego tak jest, dowiesz się za chwilę.
Pleśnieją przez jeden błąd
Zepsucie ogórków kiszonych odbywa się poprzez ich spleśnienie. Pleśń, która pojawia się w słoikach, ma szary lub zielony kolor i właśnie dzięki temu można odróżnić je od kożucha fermentacyjnego. Dodatkowo zalewa może gazować, a po otwarciu okazuje się, że ma nieprzyjemny zapach. Ponadto ogórki straciły jędrność i twardość. A to wszystko przez jeden błąd.
Okazuje się, że stoi za tym zbyt mała ilość zalewy. Musi w całości przykrywać ogórki umieszczone w słoiku. A te muszą być ciasno ułożone w słoikach. Dzięki temu ogórki nie spleśnieją i wyjdą doskonałe za każdym razem.
Nie popełniaj także tych błędów
Ogórki wyjdą również doskonałe, jeżeli żartujesz także poniższe metody. Pamiętaj, aby ogórki wybrane do kiszenia nie były zbyt duże i pękate. Dzięki temu nie będą puste w środku.
Istotne jest również, aby fermentacja ogórków kiszonych nie przebiegła zbyt szybko. Odpowiada za to zbyt wysoka temperatura. Dlatego zaraz po zalaniu warzywa zalewą i zakręceniu słoików, przechowuj przetwory w chłodnym i zacienionym miejscu. Stosując wszystkie zasady, będziesz mieć pewność, że ogórki wyjdą doskonałe. Sprawdź, co przygotowało Dino oraz zobacz, co zrobisz z kawałka mięsa .