Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Poszedł do Biedronki i porównał ceny z tymi z reklamy. Nie mieści się w głowie, co odkrył
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 01.09.2023 08:52

Poszedł do Biedronki i porównał ceny z tymi z reklamy. Nie mieści się w głowie, co odkrył

zakupy
Marek BAZAK/East News, Youtube/@SprawdzamJak

Reklama dźwignią handlu, dlatego sieć sklepów Biedronka przekonuje klientów w reklamach, że ceny produktów, które sprzedaje są wyjątkowo atrakcyjne. To postanowił sprawdzić Dymitr Błaszczyk z kanału YouTube Sprawdzam Jak. Czy faktycznie w Biedronce jest tak tanio, jak sugerują reklamy?

Tanio jak w reklamie?

Reklamy usług i produktów atakują nas z każdej strony. To, czy w Biedronce jest tak tanio, jak głoszą reklamy sprawdził youtuber Dymitr Błaszczyk. Mężczyzna postanowił porównać ceny produktów z reklamy, z tymi ze sklepu Biedronki. Jak wypadły te porównania?

Wyniki tego testu Dymitr Błaszczyk pokazał w filmiku na swoim kanale YouTube Sprawdzam Jak. Biedronka przekonuje, że jest najtańszym sklepem w Polsce. Czy faktycznie tak jest? Dymitr Błaszczyk poszedł na zakupy do Biedronki i powiedział: sprawdzam!

zakupy spożywcze
Canva/Oleg Magni
Jakie kiszonki są najzdrowsze? Te biją na głowę wszystkie inne, mają ogromną przewagę

Biedronka, czyli najtańsze zakupy w kraju?

Dymitr Błaszczyk sprawdził reklamę Biedronki z 17.08.2023. Test przeprowadzał 12 dni później. Na wstępie zaznaczył, że wówczas pewne produkty mogły być rzeczywiście tańsze, niż w dniu testu. Youtuber zrobił zakupy w Biedronce na kwotę 142 zł. Zaznaczył, że powinien wydać 20 zł mniej, a pewnych produktów i tak nie było.

 Youtuber kupił prażynki o smaku bekonowym za 5,79 zł. To, cena z reklamy i ze sklepu. Za paluszki Lajkonik mężczyzna zapłacił 4,47 zł. W reklamie za polecane za 4,45 zł. Ptasie Mleczko z Wedla w reklamie kosztowało 12,99 zł, natomiast w sklepie 15,95 zł.

Który sklep jest najtańszy w Polsce?

Warzywa na patelnię Hortex w reklamie Biedronki kosztowały 4,69 zł. W sklepie Błaszczyk zapłacił 6,47 zł. Mężczyzna porównał też sok Hortex, który w reklamie kosztował 2,99 zł. Po 12 dniach ten sok kosztuje 3,76 zł. 

Youtuber porównał też wydatki na te same produkty w sieci sklepów dino, Biedronka, Lidl i Auchan. Okazało się, że Biedronka jest w tym porównaniu sklepem najtańszym. Dymitr Błaszczyk wydał w nim 142,87 zł. W Auchan youtuber zostawił 143,07 zł, w dino 143,5 zł, a w Lidlu 149,09 zł. Pisaliśmy o promocjach w dino. Informowaliśmy też o promocjach w Biedronce. 

zakupy spożywcze
Cana/baona

Źródło: Youtube/@SprawdzamJak