Szklane butelki
canva/Kwangmoozaa

Zasady zwrotu szklanych butelek w Carrefourze

Carrefour jest ogromną francuską siecią sklepów, w których można kupić mnóstwo produktów. Carrefour postanowił wprowadzić ogromną zmianę, która może zrewolucjonizować branżę. Klienci mogą od 22 kwietnia oddawać szklane butelki z kaucją bez konieczności okazania paragonu.

Carrefour to jedna z bardziej popularnych sieci sklepów spożywczych i marketów w Polsce. Od 2013 roku, w ramach programu “Stop Marnotrawstwu”, sieć wprowadza rozwiązania, które mają zmniejszyć marnowanie zasobów dostępnych na naszej planecie.

Butelki z kaucją są sporym problemem w Polsce. Często klienci mają problem z oddaniem ich na kaucję u sprzedawców nawet po okazaniu paragonu. Dzięki inicjatywie Carrefoura może się to szybko zmienić, ponieważ pokazuje ona, że jest całkowicie wykonalne.

Carrefour wprowadził możliwość oddania butelek szklanych za kaucją bez paragonu

Zasada działania jest banalnie prosta. Klienci sieci Carrefour mogą bez konieczności okazywania paragonu zwrócić butelki zwrotne. Co więcej, nieistotne jest, gdzie zostały one zakupione. Po oddaniu butelek klient otrzymuje e-bon do wykorzystania na zakupy.

Testy umożliwiające dokonywanie zwrotów butelek bez okazania paragonu, które zainicjowaliśmy w grudniu minionego roku, spotkały się z tak pozytywnym odzewem wśród naszych klientów, że postanowiliśmy rozszerzyć inicjatywę na kolejne miasta - powiedziała dla portalu wirtualnemedia.pl Barbara Kowalska, dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.

Jak wyglądała pierwsza wersja sałatki jarzynowej?Jak wyglądała pierwsza wersja sałatki jarzynowej?Czytaj dalej

Zwiększanie świadomości ekologicznej

Choć obowiązkowa segregacja śmieci, czy zachęcanie ludzi do zmniejszenia użycia wody są ważnym elementem walki o ekologie, tak akcja sieci Carrefour może wnieść znacznie więcej. Klienci mogą bowiem na własne oczy zobaczyć jej efekty.

Na naszym portalu znajduje się wiele innych wiadomości, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy powody tak wysokich cen warzyw w sklepach spożywczych. W tym tekście pokazujemy bardzo ciekawe odkrycie - w amerykańskim miodzie wykryto straszliwą substancję.

Konsument, dzięki możliwości oddania każdej zwrotnej butelki bez paragonu, może być o wiele bardziej zachęcony do faktycznej pracy na rzecz środowiska. W końcu zmniejsza się ilość odpadków na śmietnikach, a zwiększa obieg opakowań zwrotnych.

Butelki

Źródło: camaralenta, Getty Images

Carrefour walczy o środowisko

Firma, poza powyższą akcją, wprowadziła już wcześniej możliwość zakupu produktów na wagę do opakowań klientów. Wystarczy mieć ze sobą własną torbę lub koszyk i włożyć do nich swoje produkty, co zdecydowanie zmniejsza zużycie plastikowych jednorazowych toreb.

Ponad dekadę temu przedsiębiorstwo wymieniło zwykłe torby foliowe na torby ze skrobi, które są całkowicie biodegradowalne i stworzone z odnawialnych surowców. Inne sieci sklepów mogą wykorzystać doświadczenie francuskiej firmy i samodzielnie wdrażać takie pomysły.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: businessinsider.com.pl; wirtualnemedia.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł