Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Biedronka kontra Lidl: nadciąga świąteczna bitwa na cytrusy. Już wiadomo gdzie będzie najtaniej

Biedronka kontra Lidl: nadciąga świąteczna bitwa na cytrusy. Już wiadomo gdzie będzie najtaniej

Lidl i Biedronka obniżają ceny cytrusów
canva/Eatery_Berlin; WikimediaCommons, Źródło własne

Lidl i Biedronka przygotowały przedświąteczne obniżki na cytrusy. Koszt pomarańczy i mandarynek nie jest wcale aż tak niski, jak można by oczekiwać. Zerknęliśmy do gazetek, by dowiedzieć się gdzie jest taniej.

Szykują się wysokie ceny cytrusów

W tym roku owoce cytrusowe przed Świętami raczej będą drogie. Wcześniej już pisaliśmy, że w tym roku z wielu względów odnotowano mniejsze zbiory pomarańczy. Z mandarynkami prawdopodobnie nie jest dużo lepiej.

Tak przynajmniej sugerują przedświąteczne promocje popularnych dyskontów. Lidl i Biedronka obniżyły co prawda ich cenę, ale warunków, by skorzystać ze specjalnej oferty, też jest kilka. Jakie ceny obowiązują przed Mikołajkami? Dowiecie się w dalszej części artykułu.

Mandarynki w Biedronce.jpg
biedronka.pl
Połóż cebulę na pokrywce i pokrój. Potem wrzuć ją na patelnię, ten patent zdobywa popularność

Mandarynki taniej tylko w dużych ilościach?

Jeśli kojarzony z Bożym Narodzeniem owoc będziemy chcieli kupić w Biedronce, musimy się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Rabat uzyskamy jedynie wtedy, gdy kupimy dwa opakowania mandarynek. Dotyczy to wszystkich rozmiarów worków.

Gazetka nie zdradza, czy można zdecydować się na zakup ilości mniejszej niż 750 g. Cena? Aż 10,99 zł. W Lidlu wypada to znacznie korzystniej. Za kilogram mandarynek zapłacimy tylko 3,99 zł. Nie ma też dodatkowych warunków, by nabyć owoce. 1:0 dla Lidla w tym przypadku.

Mandarynki w Lidlu.jpg
lidl.pl

Pomarańczę wszędzie drogie

Cytrusy idealne do kompotów, herbat i grzańców również mają różne ceny w porównywanych dyskontach. Biedronka oferuje je za 5,99 zł. Tym razem nie trzeba spełniać warunków, by uzyskać 53-procentowy rabat. Jedyne, na co musimy przystać to zakup 2 kilogramów owocu, bo takie opakowanie proponuje nam portugalska sieć.

Jak wygląda sytuacja w Lidlu? Pomarańcze są dostępne już za 3,99 zł/kg. Jeśli aktywujemy kupon w aplikacji sklepu, otrzymamy kolejne 51 gr zniżki i za pierwsze 2 kilogramy owoców będziemy płacić 3,49 zł. Każdy kolejny to jednak wciąż koszt o tę niecałą złotówkę wyższy. Znów w bitwie na cytrusy Biedronka ponosi porażkę.

Ceny cytrusów dyskontach.jpg
biedronka.pl; lidl.pl

Jak będą wyglądały ceny cytrusów przed świętami?

Porównywane przez nas w artykule kwoty pochodzą z gazetek dyskontów ważnych do Mikołajek, czyli do środy 6.12. Czy bezpośrednio przed świętami pojawią się równie korzystne zniżki? Tego nie wiemy. Możliwe, że będzie tylko drożej. Ale czy na święta trzeba kupić kilka kilogramów owoców? 

Można oczywiście zrobić zapasy już teraz, lecz do przygotowania kompotu z suszu czy szarlotki na święta chyba warto wykorzystać świeże sztuki. Decyzja w tym roku niestety nie jest łatwa. 

Pomarańcze i mandarynki na święta.jpg
canva/DoroO