Bulion wołowy: sterydy dla zupy
Bulion wołowy: dla kogo?
Bulion wołowy to towarzysz każdego entuzjasty kuchni polskiej i zup, a także dań mięsnych i mięsnych sosów. To aromatyczna, pyszna i zdrowa baza dla rosołu czy krupniku, która nie tylko daje dużo energii, ale też zawiera mnóstwo witamin – w końcu bulion wołowy powstaje na bazie całej baterii warzyw.
Bulion wołowy o bogatym smaku i zapachu zmienia nie do poznania oblicze każdej zupy. Dobrze uwarzony bulion to zarazem baza i przyprawa, dodatek i treść dania. Można powiedzieć, że to takie sterydy dla zupy – dodatek bulionu zmienia smętny rosół w prawdziwego obiadowego kozaka.
Bulion wołowy: na jaką okazję?
Bulion wołowy to znakomity dodatek do zup i baza dla wielu sosów. Pasuje szczególnie do rosołu, jest to więc dodatek do obiadu. Ponieważ za jednym zamachem gotuje się zazwyczaj sporo bulionu wołowego, można wykorzystać go do dużej ilości zupy, np. do rodzinnego obiadu czy przyjęcia.
Bulion wołowy: ile kalorii?
Bulion wołowy powstaje na bazie tłustego wołowego mięsa, najlepiej szpondra. Jest aromatyczny i sycący, choć nie ciężki. Ilość kalorii zależy od tłustości konkretnego kawałka mięsa i tego, ile bulionu wlejemy do zupy czy też sosu. Osoby na ścisłej diecie powinny ograniczyć spożycie bulionu wołowego, pozostali jednak mogą cieszyć się jego głębokim smakiem.
Bulion wołowy: trudność
Bulion wołowy przygotowuje się łatwo. Kucharz musi tylko wiedzieć, jak się kroi warzywa i umieć postawić garnek na ogniu. To raczej czekanie jest trudne.