Smakosze.pl
Warzywa staniały

Canva.com / darrenwise

Coraz tańsze warzywa na polskich bazarkach

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ostatnie doniesienia potwierdzają, że warzywa na straganach mają coraz niższe ceny. Na warszawskim bazarku pojawiło się sporo smakoszy, którzy chętnie kupowali swoje ulubione frykasy. Wielbiciele warzyw mieli powody do radości. Pęczek szparagów można było dostać za 9 złotych.

Nie da się ukryć, że warzywa odgrywają niezwykle istotną rolę w codziennym jadłospisie. Oczywiście najlepiej smakują świeże produkty. Właśnie dlatego warzywa z bazarków od lat cieszą się sporym zainteresowaniem. 

Warzywa są coraz tańsze

Jeszcze do niedawna za warzywa mogliśmy zapłacić naprawdę spore pieniądze. Niedawno wspominaliśmy o tym, dlaczego ceny w sklepach są aż tak wysokie. Na szczęście sytuacja zaczyna się poprawiać.

Smakowite młode warzywa są nie lada pokusą dla wielbicieli kulinariów. Smakosze często udają się po nie na okoliczne bazarki. Warszawski przybytek przy Hali Mirowskiej przed długim weekendem został odwiedzony przez liczne grono wielbicieli świeżych specjałów.

Zgodnie z relacją portalu Money, na warszawskim bazarze pojawiło się sporo klientów. Zainteresowała ich głównie oferta dotycząca warzyw. Zgodnie z wypowiedziami osób, które udały się na zakupy, można było zapłacić za nie niewielkie pieniądze.

1 kg pomidorów, truskawki, botwinka, młode ziemniaki i takie ładne kwiaty. To kosztowało około 50 zł. Ale czy jest drożej niż rok temu? No ja tego nie odczułam — wyznała Pani Ania przytaczana przez portal Money.

Trzeba przyznać, że faktycznie takie zakupy za 50 złotych są równoznaczne z niewysokimi cenami. Jednak nie wszystkie warzywa wiążą się małymi kosztami. Za cześć produktów musimy zapłacić więcej niż w zeszłym roku. Przykładem jest, chociażby młoda cebula. Rok temu kosztowała około 6 złotych za kilogram. Dziś jest wyceniana na 8 złotych. Z kolei tyle samo kosztują młode ziemniaki, marchewki i rzodkiewki. Niedrogo można dostać również szparagi. Pęczek kosztował wczoraj tylko 9 złotych.

(Canva / Pexels / picmamba.com)

Nie wszyscy sprzedawcy są zadowoleni

Na bazarku przy Hali Mirowskiej zagościło 2 czerwca bardzo dużo klientów. Jednak nie oznacza to, że frekwencja była rekordowa. Jeden ze sprzedawców podsumował ją w przejmujący sposób. Jego słowa dają do myślenia.

Mamy około 60% mniej klientów niż w zeszłym roku, zakupy online zrobiły swoje. A my zbieramy cały czas na czynsz, jakoś dajemy radę. To nie jest to, co powinno być, co było w ostatnich latach, ruch był wtedy o wiele większy — wyznał w rozmowie z portalem Money Pan Jacek, który sprzedażą warzyw na bazarku zajmuje się od wielu lat.

Bez wątpienia tegoroczna sytuacja związana z cenami warzyw jest zupełnie inna niż rok temu. W znacznej mierze na ten fakt wpłynęła panująca pandemia. Jednak problem jest o wiele bardziej złożony. Niektóre z przewidywań ekspertów są bardzo pesymistyczne.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść makrelę?

Czytaj więcej >