Przepis na zupę buraczaną polecaną przez Tomasza Sekielskiego
Tomasz Sekielski niedawno zdołał zrzucić kilkadziesiąt kilogramów, w czym pomogła mu rygorystyczna dieta, sporo wysiłku fizycznego, a także operacja pomniejszenia żołądka, która znacznie przyspieszyła ciężki proces chudnięcia.
Jednym z jego ulubionych dań była banalnie prosta w przygotowaniu zupa z buraków, która ma niewiele kalorii, pysznie smakuje i syci na długie godziny. Jedząc ją jak najczęściej, przyspiesza się swój metabolizm dzięki dużej zawartości błonnika i wartości odżywczych.
Zupa buraczana Tomasza Sekielskiego
Buraki, choć mają stosunkowo niską zawartość żelaza, są warzywem uznawanym za krwiotwórcze - dlatego zaleca się wprowadzenie ich do diety, kiedy choruje się na anemię. Za takie działanie odpowiada duża ilość witaminy B1, która jest obecna w burakach.
Buraki pozytywnie wpływają również na poprawę pamięci, a także pracę mięśni. Częste spożywanie buraków pozwala wyregulować gospodarkę wodną organizmu, zapewnia silne i trwałe kości oraz zęby, jak również wspomaga pracę mózgu.
Nasz portal wypełniony jest informacjami, które mogą przypaść ci do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować kotlety schabowe zupełnie inaczej niż tradycyjnie. W tym tekście zdradzamy ile pieniędzy, musiał zapłacić gość nadmorskiej restauracji za schab z ziemniakami i surówką.
Źródło: Piotr Molecki/East News
Przepis na zupę z buraków Tomasza Sekielskiego
Składniki:
pół kilograma buraków
pół kilograma ziemniaków
2 marchewki
2 cebule
2 pietruszki
500 ml passaty pomidorowej
2 jabłka
1 papryka
2 litry wody
2 łyżki oliwy
sól
pieprz
3 listki laurowe
pestki z dyni
natka pietruszki
Zacznij od dokładnego obrania buraków, ziemniaków, marchewek i pietruszki. Umyj je pod bieżącą wodą, aby oczyścić ich powierzchnie z pozostałości ziemi oraz kurzu. Następnie pokrój je w drobną kostkę. Cebule obierz z łupin i posiekaj w drobną kostkę.
W garnku podgrzej oliwę i podsmaż na niej cebulę. Gdy ta się zeszkli, dodaj umytą i pokrojoną w drobną kostkę paprykę. Smaż całość przez 5 minut. Do garnka wsyp pokrojone warzywa, a także obrane i umyte jabłko, które pokrojone jest w mniejsze kawałki.
Po 10 minutach smażenia dolej wodę, dopraw pieprzem, solą i liśćmi laurowymi. Gotuj zupę przez godzinę. Po tym czasie wyjmij liście laurowe i zmiksuj zupę blenderem, a przed podaniem do stołu, posyp wierzch siekaną natką pietruszki i pestkami dyni.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: dziennikzachodni.pl