Smakosze.pl
Zapiekanka z salami i serem

Twitter / @mobzillatv

Horrendalna cena za zapiekankę spod Krakowa

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zapiekanka jest jednym w kulinarnych szlagierów, którym często raczymy się w trakcie wakacyjnych wypraw. Przeważnie specjał uznaje się za względnie niedrogi. Jednak za zapiekanki na krakowskim lotnisku możemy zapłacić krocie. Przysmak z salami wyceniono na niemal 33 złote.

Nie da się ukryć, że smakowita zapiekanka potrafi wywołać zachwyt u wielu smakoszy. Potrawa zazwyczaj kojarzy nam się z prostotą. Wszakże to tylko kawałek bagietki z dodatkami. Okazuje się, że czasami nawet najzwyklejsza zapiekanka kosztuje spore pieniądze.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zapiekanka warta krocie

Bez wątpienia zapiekanka na stałe wpisała się do kulinarnych klasyków naszej kuchni. Jakiś czas temu zdradzaliśmy sekret specjałów rodem z PRL-u. Dziś przyjrzymy się krakowskim zapiekankom, za które zapłacimy kilkadziesiąt złotych.

Zapiekanki najczęściej kojarzą nam się z wakacyjnymi specjałami, które można dostać niemal we wszystkich miejscach, do których przybywają turyści. Lotniska nie są tutaj wyjątkiem. Niektórzy starają się wykorzystać okazję i podnoszą ceny. Czasami zapiekanka może być wyceniona na ogromne pieniądze.

W trakcie wakacji wielu smakoszy decyduje się na podróżowanie samolotem. Właśnie na krakowskim lotnisku zapiekanka wywołała spore zaskoczenie u pewnego youtubera. Mężczyzna podzielił się swoim odkryciem za pośrednictwem Twittera.

Magda Gessler zniszczyła telefon

Awantura podczas nagrywania "Kuchennych rewolucji"

CZYTAJ DALEJ

Niemałe pieniądze za zwykłą zapiekankę

- Do kawy za 15 zł i wody za 10 zł na lotniskach już chyba wszyscy zdążyli się przyzwyczaić ale żeby pół bagietki z serem i kilkoma plasterkami szynki kosztowało 33...? - napisał Paweł Warzecha na swoim Twitterze.

Oprócz wpisu youtuber zamieścił zdjęcie, z którego wynikało, że zapiekanka z salami kosztowała aż 32,90 zł. Z pewnością mało który smakosz byłby w stanie zapłacić takie pieniądze za zwykłą przekąskę. Pod fotografia pojawiły się komentarze, które takie ceny na lotniskach są standardem.

- Na Kraków Airport zawsze było horrendalnie drogo. Wino 187 ml w barze =  36 zł, woda mała 10,50 zł czy podobnie. Nic nowego. Windują ceny, bo mogą, po przejściu przez security co można zrobić - napisał użytkownik Twittera.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przyrządzić zapiekanki samodzielnie. W jednym z wcześniejszych artykułów podzieliliśmy się przepisem na specjał jak za dawnych lat. Warto go wypróbować i cieszyć się własnymi zapiekankami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money; Twitter / @mobzillatv

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >