Smakosze.pl
Ile smażyć kotlety schabowe?

Canva.com / Jan Mach

Ile minut smażyć kotlety schabowe?

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Bez wątpienia kotlety schabowe można zaliczyć do szlagierów polskiej kuchni. Niejeden spośród smakoszy z miłą chęcią spałaszowałby mięsne frykasy w panierce. Niezwykle istotne jest odpowiednie smażenie kotletów schabowych. Każdy powinien wiedzieć ile przeznaczyć go na każdą ze stron.

Smakowite kotlety schabowe wiele razy przyprawiały nas o szybsze bicie serca. W każdym domu przygotowuje się je odrobinę inaczej. Jednak bez cienia wątpliwości kluczową rolę odgrywa sam proces smażenia.

Ile smażyć kotlety schabowe?

Kotlety schabowe często gościły na naszym portalu. Ostatnio wspominaliśmy o przepisie, dzięki któremu mięsny specjał będzie cechował się wyjątkową soczystością. Dziś przyjrzymy się kwestii smażenia kotletów schabowych.

Zazwyczaj kotlety schabowe smażymy na oko, tak aby ich panierka mieniła się złocistym kolorem. Okazuje się, że kulinarni eksperci wyliczyli, ile czasu powinno to zajmować. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Jeśli chcesz, aby kotlety usmażyły się idealnie, pamiętaj, by z każdej strony poddawać je obróbce cieplnej przez dwie minuty. Najpierw musimy jednak się odpowiednio przygotować. O czym należy pamiętać?

Zanim kotlety schabowe znajdą się na patelni, musimy mocno rozgrzać tłuszcz. Powinno być go całkiem sporo tak, aby mięsne specjały nie przywarły do spodu. Takie przygotowanie pozwoli nam na osiągnięcie perfekcyjnego efektu po dwóch minutach na każdą stronę.

(Canva / Kerkez)

Cenne wskazówki, które zaowocuję idealnymi kotletami schabowymi

Wyborne kotlety schabowe są w zasięgu ręki każdego smakosza. Wystarczy stosować się do pewnych ważnych zasad. Nie tylko smażenie odgrywa istotną rolę w całym procesie. Mięso na kotlety schabowe nie powinno być pokrojone na zbyt duże kawałki

Jeśli mięso na kotlety schabowe pokroimy na mniejsze kawałki, wówczas będzie ono bardziej soczyste. Oczywiście schab powinien być dobrej jakości. Nie warto na nim oszczędzać, jeśli chcemy, by specjał przyprawił domowników o zachwyt.

Kolejną ważną kwestią jest rozbicie schabu. Zbyt cienkie mięso wyjdzie suche, a gruby kawałek może nie usmażyć się w środku. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, jak wykorzystywać płaską stronę tłuczka do mięsa.

Nie możemy zapomnieć również o zamarynowaniu kotletów. Najlepiej namoczyć je w mleku z dodatkiem cebuli i czosnku. W takiej zalewie mięso powinno spędzić całą noc. Wówczas specjał wyjdzie bardziej soczysty. Nie zaszkodzi w marynacie wykorzystać także majonezu.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Śledzie są wyjątkowo zdrową rybą

Porady

Jak wybrać dobre śledzie?

Czytaj więcej >
skórki mandarynki

Porady

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Czytaj więcej >
Kiedy najlepiej wypić kawę?

Porady

O jakich porach pijać kawę?

Czytaj więcej >
smażenie

Porady

Sprytny patent na pryskający tłuszcz na patelni

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo smażyć karpia?

Czytaj więcej >
Zamrożone mięso

Porady

Jak szybko rozmrozić mięso?

Czytaj więcej >