Smakosze.pl
Muszki owocówki

Canva / Drbouz

Jak pozbyć się z kuchni muszek owocówek?

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Muszki owocówki są prawdziwą zmorą smakoszy. Z pewnością wiele osób chciałoby się ich skutecznie pozbyć. Okazuje się, że nieproszeni goście będą tylko ponurym wspomnieniem za sprawą octu. Warto również podjąć stosowne kroki zapobiegawcze.

Nie da się ukryć, że muszki owocówki często pojawiają się w kuchniach wielu smakoszy. Owady krążące wokół naszego jedzenia nie są niczym pożądanym i mogą odebrać nam cały apetyt. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym muszki owocówki przestaną być utrapieniem.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jak pozbyć się muszki owocówki?

Z pewnością znaczna część smakoszy często zadaje sobie powyższe pytanie. Muszki owocówki są przyciągane przez różne produkty spożywcze. Jak sama nazwa wskazuje, należą do nich między innymi owoce.

Niedawno wspominaliśmy o tym, jak cebula może nam pomóc w walce z komarami. Dziś nasza uwaga skupi się na muszkach owocówkach. Niewielkie insekty żerują na dojrzałych i zgniłych owocach oraz sfermentowanych produktach.

Muszki owocówki u niektórych osób nie wzbudzają większych obaw. Warto jednak zwrócić uwagę, że owady mogą przenosić na jedzenie rozmaite drobnoustroje, które są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia.

Wycofują skażoną kaszę

Gis wycofuje kaszę skażoną pozostałościami pestycydu

CZYTAJ DALEJ

Mało kto zdaje sobie sprawę, że muszki owocówki z łatwością wyplenimy przy użyciu octu jabłkowego. Wystarczy wlać produkt do szklanki i owinąć ją folią spożywczą. Następnie w powłoce robimy niewielkie otwory.

Ocet zwabi muszki owocówki, które utkną w przygotowanej przez nas pułapce. Folia uniemożliwi im, wydostanie się na zewnątrz. Warto przygotować kilka takich pułapek. Jednak najważniejsza jest prewencja.

Proste zasady, które uchronią nas przed muszkami owocówkami

Muszki owocówki nie powinny pojawiać się w naszych domostwach, jeśli będziemy przestrzegali kilku zasad. Bazują one głównie na należytym utrzymywaniu porządku w kuchni. Podstawą jest wyrzucanie owoców i warzyw od razu, kiedy przejrzeją.

Muszki owocówki przestaną być problemem

Muszki owocówki przestaną być problemem

Canva / Akchamczuk

Owoce i warzywa najlepiej przechowywać w lodówce. Zmniejszymy tym sposobem szansę na wystąpienie muszek owocówek. Po przyniesieniu produktów ze sklepu warto je porządnie umyć. Czasami muszki owocówki przynosimy ze sobą po zakupach.

Wszelkie plamy po sokach owocowych i napojach alkoholowych należy jak najszybciej umyć. Pamiętajmy także o regularnym wyrzucaniu śmieci. Warto również wiedzieć, jak pozbyć się ślimaków z ogródka.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Medonet

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >