Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (59)

alainolympus, Getty Images Pro

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Ślimaki potrafią być ogromną zmorą każdego ogrodnika, jednak istnieją proste domowe sposoby, aby się z nimi rozprawić. Jednym z nich są pułapki z piwa, do którego nęci te niewielkie istoty. Wystarczy wkopać kilka misek lub słoików w ziemię, wlać trochę piwa i poczekać kilka godzin, a mięczaki same do nich powpadają.

Ślimaki mogą wydawać się nieszkodliwe, w końcu bardzo wolno się poruszają, a ich ciała są względnie delikatne. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą mimo to, że nawet kilka z nich ma szansę intensywnie zniszczyć rośliny w ogrodzie.

Podgryzając łodygi i liście, mięczaki osłabiają całą roślinę, wystawiając ją na atak chorób grzybiczych czy bakteryjnych. Z tego powodu tak ważne jest wyplenienie ślimaków - w innym wypadku możemy pożegnać się z dużymi plonami czy ładnym ogrodem.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Ślimaki opanowały twój ogród? Mamy na nie rozwiązanie

Doskonale spisującym się trickiem, z którego od lat korzystają zarówno zawodowi ogrodnicy, jak i amatorzy, są pułapki z piwem. Ślimaki ciągną do jego zapachu, więc rozstawienie pułapek niedaleko roślin spisze się na medal.

Do ich przygotowania potrzebne są jedynie trzy rzeczy. Piwo o intensywnym zapachu, kilka łyżek cukru oraz głęboki pojemnik o śliskich ściankach. W misce wymieszaj piwo z cukrem, aż kryształki całkowicie się rozpuszczą.

Projekt bez tytułu - 2021-06-22T151504.098

Czy można kisić ogórki w czasie burzy?

CZYTAJ DALEJ

Przelej miksturę do wybranego naczynia (mogą być, chociażby słoiki), wkop je w ziemię w taki sposób, aby ich krawędź była na równi z glebą i pozostaw na kilka dni. Co jakiś czas dolewaj mikstury i wyciągaj ślimaki, które wpadły do piwa.

Inny sposób na ślimaki

Jeśli chcesz zastosować metodę pacyfistyczną, dzięki której żaden z mięczaków nie ucierpi, musisz przygotować się na więcej pracy. Najlepsza polega na zbudowaniu dla nich kryjówki, skąd łatwo będzie można je wyłapać i przenieść z dala od ogrodu.

Szerokie deski ustaw w kilku miejscach ogrodu. Ślimaki będą do nich zmierzać, gdy wilgotność zanadto zmaleje, a temperatura wzrośnie. Umieść pod deskami liście sałaty lub inne pozostałości po gotowaniu.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.

Po wyłapaniu nienasyconych intruzów, szybko rozmontuj pułapki i skoś trawę. Ślimaki lubią przebywać w wysokiej trawie, w której łatwo zatrzymuje się rosa i wilgoć w ciągu dnia.

Projekt bez tytułu (60)

Źródło: icefront, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: dom.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >