Koktajl ze szpinaku i banana z limonką i imbirem
Koktajl ze szpinaku i banana, z limonką i imbirem
Fenomen smoothie - koktajli dietetycznych
Świeże warzywa i owoce to produkty najbardziej bogate w witaminy i składniki mineralne. Zkolei przygotowywanie z nich dietetycznych napojów ułatwia globalne dostarczenie doorganizmu tych składników.Ogromną zaletą smoothie warzywno-owocowych jest fakt, że są bardzo proste i wyjątkowoszybkie w przygotowaniu. Wystarczy posiadać blender i 5 minut wolnego czasu. O wieleprościej i szybciej jest przygotować koktajl do picia, składający się z kilku porcji owoców iwarzyw, niż jeść je oddzielnie. Koktajle dietetyczne to doskonała propozycja dla osóbstosujących diety odchudzające oraz wszystkich, którzy chcą na co dzień dbać o zdrowie.Polecamy rozpocząć każdy dzień od szklanki smoothie z ulubionych warzyw lub owoców,albo z ich połączenia, co nadaje koktajlowi świeżego smaku. Taka płynna przekąska toświetna propozycja dla zabieganych osób jako drugie śniadanie do pracy, które dostarczypotrzebnej energii i zdrowych składników na cały dzień.
Dlaczego warto pić zielone koktajle
Zielone koktajle zawierają potężną dawkę przeciwutleniaczy, witaminy C, żelaza, luteiny ważnej dla wzroku i potasu, który reguluje ciśnienie krwi. Odżywia, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Liście zielonych warzyw to największe bogactwo żelaza, witaminy K i kwasu foliowego.
Dodatki do koktajli dietetycznych
Podstawą każdego koktajlu dietetycznego są oczywiście warzywa i owoce lub ich mix. Najlepszym wyborem będą te sezonowe – mają wówczas najwięcej wartościowych składników. Warto zadbać o to, by w każdym wariancie smoothie, znalazł się przynajmniejjeden zielony, liściasty dodatek, np. jarmuż, szpinak, rukola, sałata. Podstawą każdego dietetycznego smoothie powinny być warzywa, a owoce tylko dodatkiem, który wzbogaca ich smak (najlepiej w proporcji 3:1). Poza warzywami i owocami, w każdym koktajlu powinny się znaleźć składniki, które są źródłem zdrowych tłuszczów (awokado, pestki dyni, nasiona słonecznika, zdrowe oleje) oraz białko (napoje roślinne, mleko lub odżywki białkowe).
Szpinak – liście pełne witamin
Wiele osób na samą myśl o szpinaku, wraca pamięcią do dzieciństwa i ma na myśli zieloną papkę, do której z mniejszym lub większym skutkiem zachęcali rodzice. Podobno do niektórych smaków należy dojrzeć. Podobnie jak do świadomości zdrowego odżywiania. Nie da się ukryć, że liście szpinaku kryją w sobie bogactwo witamin i minerałów oraz mają mnóstwo wartości odżywczych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Liście szpinaku mają właściwości antynowotworowe i chronią przed miażdżycą. Szpinak jest też uważany za skarbnicę żelaza, które jest polecane w leczeniu anemii.