Smakosze.pl
Truskawki prosto z pola

Canva.com / hiramtom

Kolejne otwarte pole truskawek dla wszystkich

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Rolnicy coraz częściej pozwalają klientom zbierać truskawki klientom. Dzięki takiemu rozwiązaniu owoce są znacznie tańsze. Kolejni właściciele pola zdecydowali się na otwarcie go dla wszystkich. Za kilogram truskawek można zapłacić około 5 złotych. Z pewnością kwota jest znacznie mniejsza, od tych, które można zastać w polskich sklepach.

Bez wątpienia truskawki można zaliczyć do grona frykasów, które marzą się wielu smakoszom. Niestety w sklepach za owoce przyjdzie nam słono zapłacić. Czasami cena sięga nawet 35 złotych. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest samodzielne zbieranie truskawek na polu udostępnionym przez rolników.

Truskawki prosto z pola

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że truskawki możemy zbierać samodzielnie, a tym samym sporo zaoszczędzić. Na tego typu rozwiązanie decyduje się coraz więcej rolników. Nie jest to nieuzasadnione, ponieważ zysk z mają zarówno właściciele pola, jak i smakosze.

Każdy, kto lubi truskawki, powinien zastanowić się nad przyjazdem do Rokosowa w gminie Sławoborze. Właśnie tam pewna rodzina postanowiła udostępnić swoje pole klientom. Za kilogram własnoręcznie zebranych truskawek trzeba zapłacić od 5 do 6 złotych

Rodzinna plantacja funkcjonuje od 30 lat. Już w 2020 roku zorganizowano tam akcję samozbierania owoców. Wówczas pole odwiedziło 1500 osób. Od 14 czerwca smakosze ponownie mogą skorzystać z możliwości zebrania truskawek.

Truskawki można zbierać bez limitów. Płacimy za każdy zebrany kilogram. Lepiej nie przegapić takiej okazji. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking, a właściciele udostępniają na czas zbiorów koszyki. Warto jednak wziąć też swoje wiaderka. Pamiętajmy także o czapkach, wodzie i rękawiczkach.

Szczegółowe informacje można otrzymać od właścicielki pola pod numerem telefonu 666 158 878 lub od jej córki dzwoniąc pod 535 426 179. Pole będzie otwarte codziennie od 7:00 do 18:00. Data zakończenia zbiorów przewidywana jest na 10 lipca.

(Canva / Mehtap Orgun)

Ile kosztują truskawki w sklepach?

Nie da się ukryć, że truskawki na targach i w sklepach będą o wiele droższe niż te, które zbierzemy samodzielnie na polu. Okazuje się, że w niektórych przybytkach za truskawki przyjdzie nam zapłacić nawet 35 złotych. Dotyczy to głównie sklepów osiedlowych.

Na targach sytuacja nie prezentuje się znacznie lepiej. Zgodnie z doniesieniami portalu Dzień Dobry TVN, w połowie maja za truskawki trzeba było tam zapłacić od 25 do 30 złotych za kilogram. Takie ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Warto zauważyć, że owoce takie jak truskawki w tym roku będą droższe niż w poprzednim. Jakiś czas temu informowaliśmy o spekulacjach ekspertów. W związku z tym, samodzielne zbieranie owoców może być jedną z nielicznych okazji, na nabycie truskawek po niskich cenach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: My Zbieramy; Dzień Dobry TVN

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >