Smakosze.pl
GIS ma ważne ogłoszenie

Marek BAZAK/East News

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące bardzo popularnego produktu, który uwielbiany jest przez wielu Polaków. Chodzi o suplementy diety marki Colon, które zostają pilnie wycofane z obrotu.

GIS jest bardzo ważną instytucją, która głównie dba o bezpieczeństwo klientów poprzez zachowanie odpowiednich norm i zasad BHP. Tym razem Główny Inspektorat Sanitarny poinformował Polaków o pilnym wycofywaniu z obrotu bardzo popularnego produktu.

Mowa o suplemencie diety firmy Colon, którego głównym zadaniem jest regulacja pracy jelit. Duża zawartość błonnika oraz żywe kultury bakterii kwasu mlekowego sprzyjają uzyskaniu optymalnej kondycji układu pokarmowego. J

GIS ostrzega przed popularnym suplementem diety

Jak wskazane jest w ogłoszeniu, wycofywanie spowodowane jest ogniskiem zatruć u mieszkańców Danii, u których wykryto bakterię Salmonelli. Źródłem tego incydentu prawdopodobnie jest inny suplement diety, który w swoim składzie ma ten sam składnik, co suplement marki Colon.

Dlatego, zgodnie z zasadą ostrożności oraz z troski o zdrowie klientów, firma Orkla Care S.A. zdecydowała się o prewencyjnym wycofaniu z obrotu swoich produktów, które zawierają ten sam składnik, co duński suplement. Poniżej zamieszczamy dokładne dane dotyczące wycofywanych produktów, udostępnione na stronie gov.pl

Źródło: gov.pl

Dystrybutor suplementów marki Colon przekazał także informacje o usuwaniu produktów z rynku do wiadomości publicznej przy pomocy Polskiej Agencji Prasowej, a także branżowego serwisu ISB Zdrowie. 

Opisaliśmy również wiele innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą zaspokoić twoją ciekawość. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy największy sekret Kinder Niespodzianki. W tym tekście  prezentujemy najnowsze produkty, które już niedługo będą dostępne w sklepach Lidl.

Zalecenia dla konsumentów

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca szczególna ostrożność, choć nie ma pewności, a jedyne podejrzenie, że źródłem zatrucia salmonellą mogły być duńskie kapsułki HUSK. Firma Orkla Care S.A. oferuje możliwość rekompensaty dla klientów, którzy okażą dowód zakupu na swojej stronie Internetowej.

Należy jednak pamiętać, że Colon nie jest produkowany w kapsułkach i nie jest sprzedawany w Danii, gdzie doszło do zatrucia. Produkty obu marek łączy jednak źródło pochodzenia składnika roślinnego.

Zatrucie Salmonellą objawia się silnymi bólami brzucha, nudnościami, wymiotami, intensywną biegunką oraz wysoką gorączką. Każdy, kto zauważy u siebie owe objawy, powinien natychmiast zwrócić się do swojego lekarza. 

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej cały czas monitorują proces wycofywania produktów z rynku, a więc podjęte zostały wszelkie możliwe kroki, aby zachować bezpieczeństwo. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak wykorzystać mięso z rosołu?

Produkty

Jak wykorzystać mięso z rosołu? Zdradzamy kilka pysznych inspiracji, palce lizać

Czytaj więcej >
Czy herbata zawiera kofeinę?

Produkty

Czy herbata zawiera kofeinę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Ma mnóstwo korzyści

Czytaj więcej >
Dlaczego do kawy warto dodać sól?

Produkty

Dlaczego warto dodać sól do kawy? Efekt może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy pieczarki można jeść na surowo?

Produkty

Czy pieczarki można jeść na surowo? Eksperci nie mają wątpliwości, odpowiedź jest zaskakująca

Czytaj więcej >
smażenie

Produkty

Jaki tłuszcz najlepiej nadaje się do smażenia? Odpowiedź może zaskoczyć

Czytaj więcej >