Smakosze.pl
Piekarnik posiada nietypowe zastosowanie

Canva.com

Szuflada pod piekarnikiem ma genialne zastosowanie

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Piekarnik jest uznawany przez wielu smakoszy za serce kuchni. Dzięki temu urządzeniu możemy przygotowywać wiele wyśmienitych dań, które wywołują zachwyt pośród domowników. Okazuje się, że szuflada umieszczona na dole piekarnika służy

Nie da się ukryć, że piekarnik jest jednym z najbardziej przydatnych urządzeń, które goszczą w naszych kuchniach. Mało kto spodziewałby się, że tak popularny przedmiot może skrywać przed nami jakiekolwiek tajemnice.

Piekarnik jest bardziej przydatny niż mogłoby się wydawać

Z całą pewnością piekarnik można uznać za urządzenie, które jest konieczne do przygotowania niektórych potraw. Przykładem jest, chociażby przepis na wyśmienite ciasto drożdżowe. Niepozorny piekarnik jest jednak o wiele bardziej użyteczny.

Każdy smakosz przyzna, że piekarnik jest jedną z podstaw, w którą powinna być wyposażona każda kuchnia. Oczywiście można się również obejść bez niego, jednak wtedy znacząco ograniczamy sobie pole do kulinarnych popisów.

Niemal każdy piekarnik jest wyposażony w szufladę, która znajduje się na dole urządzenia. Zazwyczaj przechowujemy w niej patelnie i blachy do pieczenia. Niepozorna skrytka ma szczególne znaczenie, z którego zdają sobie sprawę tylko nieliczni.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Genialne, piekarnik wyposażony w szufladę może pomóc nam w odgrzewaniu żywności. Jeżeli nasz posiłek zdążył wystygnąć, a piekarnik jest jeszcze ciepły, wówczas wystarczy wsadzić danie do szuflady.

W jakich jeszcze sytuacjach sprawdzi się szuflada, w którą wyposażony jest piekarnik?

Przygotowując więcej wypieków, te gotowe możemy wstawić do skrytki na dole piekarnika. Wtedy nie utracą one swojego ciepła. Warto to wykorzystać, gdy spodziewamy się gości i wszystkim chcemy zaserwować ciepły posiłek.

Piekarnik z szufladą ocieplającą dobrze sprawdzi się w roli podgrzewacza pieczywa. Wnętrze kuchenki jest do tego zbyt ciepłe. Jednak skrytka dobrze sprawdzi się w takiej roli. Warto o tym pamiętać i wykorzystać przy najbliższej okazji.

Ciepły posiłek jest ważny dla naszego organizmu. Dzięki odpowiedniej temperaturze nasz organizm lepiej go przyswoi. W związku z tym powinniśmy pamiętać o tym, by korzystać z szuflady ocieplającej. Dzięki niej nasze posiłki będą bardziej pożywne.

Jeśli posiadasz piekarnik z szufladą, należysz do grona szczęściarzy, którzy mogą śmiało przygotowywać więcej wypieków. Jeśli pieczenie jest Twoją pasją, wykorzystaj przepis Ewy Wachowicz na wyborne drożdżówki.  

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Genialne

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >
Jednorazowy młynek do pieprzu

Porady

Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw?

Czytaj więcej >
Ogórki będą rosły fantastycznie

Porady

Piorunująco skuteczny nawóz do ogórków z pokrzywy

Czytaj więcej >
Rosół z curry

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu curry?

Czytaj więcej >