Powoduje problemy z trawieniem i źle wpływa na serce. W Polsce na śniadanie jemy go na potęgę
Kanapki z tym produktem cieszą się ogromną popularnością. Jednak źle wpływa on na nasze zdrowie. Podpowiadamy, z czego zrezygnować w diecie, by nasze serce biło jak dzwon, a trawienie przebiegało bez problemu.
Kanapki z serem, czyli robimy śniadanie
Co jadamy na śniadanie? Możliwości jest wiele, ale wciąż wielu z nas sięga po kanapki z serem żółtym. Ten produkt jest lubiany i często używany w kuchni. Ser żółty dodajemy do zapiekanek i makaronów. Jednak nadmiar tego produktu w diecie nie wyjdzie nam na dobre.
Jeśli jemy ser żółty w niewielkich ilościach, to dostarczamy naszemu organizmowi porcję białka. Wspomaga ono budowę i regenerację mięśni. Oprócz tego jest źródłem wapnia, wzmacnia zęby oraz kości. Pomaga zapobiegać osteoporozie, dostarcza nam witamin A, D i B12. Wpływają one doskonale na narząd wzroku, odporność i układ nerwowy.
Uważaj na ser żółty
W jedzeniu sera żółtego musimy zachować umiar. Jego nadmiar w diecie może sprawić, że przytyjemy. Oprócz tego ten produkt źle wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Zwiększa ryzyko powstania miażdżycy i zawału serca. Jednocześnie ser żółty utrudnia proces trawienia.
W wyniku jedzenie sera żółtego mogą pojawić się wzdęcia, bóle brzucha i uczucie dyskomfortu. Na ten popularny produkt powinny uważać osoby, które mierzą się z migrenami. W serze obecna jest tyramina, która powoduje napady bólu.
Jak często jeść żółty ser?
Niestety zbyt dużo ilość żółtego sera w diecie źle wpływa też na wygląd cery. Doprowadza ona do zaostrzenia zmian zapalnych. Dlatego pojawia się pytanie, jak często jeść żółty ser? Okazuje się, że bez szkody dla zdrowia można po ten produkt sięgać do trzech razy w tygodniu.
Dietetycy zalecają jedzenie najwyżej 40 g sera żółtego dziennie. Takiej ilości się trzymajmy, by cieszyć się smakiem lubianego produktu, a jednocześnie nie nabawiać się problemów ze zdrowiem. Pisaliśmy, jak zrobić kawę dzięki, której można schudnąć. Polecaliśmy przepis na obiad z jajek i kapusty.
Źródło: rmf.fm