Przepis młodego, genialnego kucharza na kotlety mielone z 3 sekretnymi składnikami zaimponuje nawet babciom
Smaczne kotlety mielone skuszą niejednego smakosza. Sekretem uzyskania soczystego w środku i chrupiącego z zewnątrz rarytasu jest dodatek trzech smakowitych produktów — czosnku, majeranku i musztardy. Danie wychodzi niezwykle aromatyczne. Koniecznie spróbujcie — z talerzy zniknie ekspresowo.
Soczyste kotlety mielone przygotujecie dość prosto, lecz kluczowe będzie dokładne dobranie składników. Musztarda — najlepiej ostra i wyrazista np. Dijon — nie tylko nada masie mięsnej odpowiedniej konsystencji, ale też pięknego koloru i pełnego smaku. Ten ostatni doskonale uzupełnia majeranek oraz czosnek, czyli przyprawy dobrze znane w kuchni polskiej. Całość zachwyci i sprawi, że będziecie chcieli sięgnąć po więcej. Skusicie się?
Przepis na wyśmienite kotlety mielone
Składniki:
-
600 g mielonego mięsa wołowo-wieprzowego
-
1 średnia cebula
-
2-3 ząbki czosnku lub 1 łyżeczka czosnku granulowanego
-
1 większa bułka
-
1 jajo
-
około 1 szklanki mleka
-
1 łyżeczka majeranku
-
2 czubate łyżki ostrej musztardy
-
bułka tarta
-
sól i pieprz w ilości do smaku
-
oliwa z oliwek do smażenia
Jak zrobić lekkie i pełne smaku kotlety mielone? Przepis młodego kucharza zadziwia
Bułkę rozdrabniamy i umieszczamy w misce. Zalewamy ją mlekiem, tak aby płyn ją przykrył i moczymy przez minimum 10-15 minut, by zmiękła. Odciskamy ją z płynu, a następnie wraz z mięsem przepuszczamy przez maszynkę do mielenia, wykorzystując małe oczka.
Cebulę obieramy z łupiny, po czym kroimy ją w drobną kostkę. Podobnie postępujemy z czosnkiem. Na patelni rozgrzewamy trochę oliwy z oliwek. Podsmażymy na nim warzywa — najpierw cebulę przez 2-3 minuty, a potem, przez kolejną minutę. Wsypujemy majeranek.
Mieszamy i wraz z musztardą, jajem i pozostałymi przyprawami dodajemy do zmielonego mięsa z bułką. Wyrabiamy masę, po czym wilgotnymi dłońmi formujemy owalne kotlety mielone i obtaczamy je w bułce tartej. Smażymy je przez około 5 minut na stronę przy średniej mocy palnika. Osuszamy z nadmiaru tłuszczu i podajemy.
Inne znakomite receptury na kotlety mielone znajdziecie na naszej stronie. W tym artykule prezentujemy pikantną ich wersję przygotowywaną w piekarniku . Ten natomiast zawiera przepis niewymagający zastosowania bułki i mleka .
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Przepis na pierogi z jagodami i serkiem homogenizowanym. Nikt im się nie oprze
-
Zapiekana cukinia faszerowana mięsem mielonym i ryżem. Pomysł na tani obiad dla całej rodziny
-
Kiedy dodawać mięso do rosołu? Bardzo łatwo o poważny błąd. Chwila nieuwagi i zupa będzie do niczego
Źródło: YT/Policzona szama