Smakosze.pl
1234

Ustawa zakazująca handlu w niedzielę zostanie uszczelniona, jest projekt

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedzielę może zostać w niedługim czasie uszczelniony, gdyż na dniach ma wpłynąć do Sejmu projekt nowelizacji ustawy. Zwolennikom zakazu przeszkadzają sklepy, które obchodzą go, oferując usługi pocztowe. Zmiany zapowiedział w programie "Money. To się liczy" poseł PiS Janusz Śniadek.

Zakaz handlu od samego początku istnienia w Polsce wywołuje ogromne emocje, zarówno u akceptujących nowe zasady, jak i ich przeciwników. Jedni całkowicie się z nim zgadzają, a inni narzekają na ograniczenia w robieniu zakupów.

Sklepy obchodzą zakaz, korzystając z usług pocztowych - w ustawie o zakazie handlu w niedzielę zawarty jest zapis, który pozwala takim placówkom na normalną działalność. Niedługo możemy być świadkami poważnych zmian w kontekście placówek handlowych.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej

Zakaz handlu zostanie zaostrzony?

Parlamentarzysta Janusz Śniadek, który przynależy do partii PiS, uważa, że należy zareagować na coraz częstsze próby obchodzenia przepisów. Dlatego złożony zostanie w ciągu paru dni projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu.

W tej chwili większość sklepów nagminnie łamie ideę tej ustawy pod fałszywym pretekstem prowadzenia rzekomej działalności pocztowej. Problem polega na nieszczelności przepisów z powodu zawartej w niej listy włączeń - tłumaczył poseł w programie "Money. To się liczy".

Zupa jarzynowa

Zupa warzywna z niczego - przepis na wiosenną "śmieciową"

CZYTAJ DALEJ

Co ciekawe, według Śniadka ustawa ma charakter kulturowy, a jej zaostrzenie pozytywnie wpłynie na sposoby spędzania wolnego czasu przez Polaków. Twierdzi, że zamknięcie sklepów w niedziele, zachęci nas do korzystania teatrów, lokalnej turystyki, gastronomii, hoteli i kin.

Poseł ma negatywny stosunek wobec sklepów działających w niedziele

Portal wiadomościhandlowe.pl postanowił zapytać się posła PiS o zdanie na temat przekształcania się sklepów w placówki rządowe. Ten ostro krytykuje wykorzystanie takiej możliwości i nie szczędzi mocnych słów.

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, dlaczego ceny w lokalach gastronomicznych wzrosły w ostatnim czasie. Ten tekst poświęcony został przepisowy na najzdrowszy rosół, który nie zawiera mięsa, więc każdy może się nim raczyć.

W trakcie rozmowy Śniadek powiedział, że taka praktyka jest oszustwem, które wykorzystuję lukę w prawie. Według niego to nieuczciwa konkurencja, która ma na celu jedynie zwiększyć zyski największych sieci sklepów.

Najbliższy czas pokaże, czy nowelizacja wejdzie w życie. Jeśli tak, reakcja zarówno klientów, jak i przedsiębiorców może być nieprzyjemna. Już teraz narzekają oni na brak możliwości robienia sprawunków w większości placówek handlowych.

EN 01475915 0140

Sklep spożywczy

Źródło: Marek BAZAK/East News


Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >