Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Wybrańcy zjedzą posiłek tysiące km nad Ziemią. Wkrótce startuje pierwsza kosmiczna restauracja
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 22.03.2024 19:02

Wybrańcy zjedzą posiłek tysiące km nad Ziemią. Wkrótce startuje pierwsza kosmiczna restauracja

restauracja w kosmosie
Fot. Instagram/rasmusmunkalchemist

Otwarcie pierwszej restauracji w kosmosie coraz bliżej. Za przygotowanie dań odpowie jedno z najgorętszych nazwisk w świecie gastronomi. Cena wizyty jest spora, ale takie doświadczenie kulinarne jest warte każdych pieniędzy. Koniecznie dowiedz się, o co chodzi.

Nowa restauracja znanego kucharza

Szef kuchni - Rasmus Munk -  przygotuje dania w pierwszej restauracji w kosmosie. Obecnie kieruje restauracją Alchemist w Kopenhadze, która posiada dwie gwiazdki Michelin. Już za niedługo poprowadzi kosmiczną restaurację. To jeden z najlepszych kucharzy na świecie. Zajmuje 5 miejsce w rankingu World's 50 Best

Za realizację tego niezwykłego projektu odpowiada firma SpaceVIP oraz Space Perspective. Ta pierwsza specjalizuje się w organizacji komercyjnych lotów, a ta druga zajmuje się budowaniem pojazdów komercyjnych. Tym razem łączą siły i tworzą balon kosmiczny Neptune. To właśnie na jego pokładzie odbędzie się kolacja przygotowana przez Munka. 

danie z restauracji.jpg
Fot. Canva/capturenow
Taką pieczeń podam na Wielkanoc zamiast schabu. Goście będą mogli uwierzyć, co jest w środku Rozpuść w litrze wody i podlej borówkę. Obfite zbiory gwarantowane

Kosmiczne jedzenie kosmiczne ceny

Nie wiadomo jeszcze, co Munk poda gościom restauracji. W rozmowie z magazynem Decanter zdradził jednak, że dania będą inspirowane kosmosem. Brzmi bardzo intrygująco, ale niestety nie powstaną one w całości w kosmosie. 

Podczas rozmowy słynny szef kuchni zdradził także, że dania częściowo będą przygotowane przed startem na ziemi, a podczas lotu zostaną dokończone. Co ciekawe goście tej kosmicznej restauracji będą mieli dostęp do baru z wyselekcjonowanymi na tę okazję winem. 

Niestety nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wizytę w tej restauracji. Koszt lotu i partycypacji w uczcie przygotowanej przez Munka wynosi 495 tysięcy dolarów za osobę. Co ciekawe zebrane pieniądze zostaną przekazane na nagrodę Space Prize. A ta trafi do kobiet, które działają w branży kosmicznej i technologicznej. 

Liczba miejsc ograniczona

Jeżeli masz wolne pół miliona dolarów, to spiesz się i rezerwuj miejsce na pokładzie balonu. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas pierwszego lotu gośćmi restauracji będzie tylko 6 osób, które wniosą opłatę. 

Każdy z gości będzie miał dostęp do Internetu, dzięki czemu będą mogli dzielić się swoim kulinarnym i kosmicznym doświadczeniem z całym światem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pierwszy lot, ale szacuje się, że stanie się to w 2025 roku. 

restauracja kosmiczna.jpg
Fot. Instagram/rasmusmunkalchemist