Żadna Biedronka, żaden Lidl. Wiemy, która sieć jest najtańsza w Polsce
Dwaj giganci reklamują się jako najtańsze sieci spożywcze w Polsce. Jednak w istocie ani w Biedronce, ani w Lidlu nie zrobisz najtańszych zakupów spożywczych. Badania pokazują, że najmniej wydasz w innym sklepie. Czy to właśnie tam robisz zakupy?
Gdzie wydasz najmniej na zakupy spożywcze?
Codzienne zakupy spożywcze każdego z nas kosztują niemało. Szczególnie ostatnio. Zawartość portfela szybko znika, a towarów wcale nie przybywa. Popularne dyskonty – Biedronka i Lidl – konkurują ze sobą i reklamują się jako najtańsze sieci w Polsce. Jednak okazuje się, że to w innej sieci zrobimy najtańsze zakupy spożywcze.
Aplikacja PanParagon zbadała aż 23 tysiące paragonów i wskazała najtańszy koszyk zakupowy. To oznacza, że 15 popularnych produktów w najbardziej korzystnych cenach można było kupić właśnie w tej sieci. Może i Ty codziennie odwiedzasz ten sklep? Sprawdź, gdzie zrobisz najtańsze zakupy. Biedronka i Lidl są zdecydowanie droższe.
W tej sieci zrobisz najtańsze zakupy
W analizie 23 tysięcy paragonów wzięto pod uwagę zakupy zrobione w marcu . Okazuje się, że najmniej pieniędzy na zakupy spożywcze wydamy w… Kauflandzie. Aplikacja PanParagon wskazała tę sieć jako najtańszą w Polsce. Agnieszka Głowacka, dyrektor Działu Kampanii Marketingowych w Kaufland Polska powiedziała w rozmowie z portalemspozywczym.pl:
Dane aplikacji PanParagon dowodzą, że Kaufland oferuje swoim klientom korzystne ceny regularne. Czujemy z tego powodu dużą satysfakcję i na pewno nie ustaniemy w wysiłkach, aby dostarczać kupującym również liczne atrakcyjne akcje i obniżki
Głowacka wyjaśniała, jak wiele produktów jest sprzedawanych w promocyjnych cenach . Dyrektor Działu Kampanii Marketingowych w Kaufland Polska ujawniła w rozmowie z portalemspozywczym.pl:
Co tydzień obejmujemy promocją ponad 500 niezbędnych produktów, a aż 4500 artykułów oznaczonych żółtymi etykietami jest w dyskontowej cenie
Jakie produkty porównywała aplikacja?
Aplikacja PanParagon skupiła się na porównaniu 15 popularnych produktów spożywczych. Pod lupę wzięto ceny brokułów, cukru Diamant, filetu z piersi kurczaka, jabłek, kajzerek pszennych i kiełbasy śląskiej Morliny . Sprawdzano też, ile kosztuje marchew, masło Extra Polskie Mlekovita, mleko Łaciate 2% i mąką tortową Basia.
Aplikacja porównała też ceny takich produktów jak: papryka czerwona, pomidory malinowe, ziemniaki , banany i olej kujawski. PanParagon przechowuje paragony, kontroluje wydatki i wyszukuje promocje. Pomaga wybrać sklep, w którym zrobimy najtańsze zakupy spożywcze. Pisaliśmy o smacznym sposobie na słodkie śniadanie. Radziliśmy, jak zrobić sycący obiad z rękawa.
Źródło: portalspozywczy.pl