Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-17T165441.614

canva/dandi

Zaskakujący trick na udane zbiory pomidorów

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Wielu z nas marzy o udanych zbiorach pomidorów. W końcu nic nie smakuje tak wspaniale jak pyszne warzywa z własnego ogródka lub działki. W jakich sposób cieszyć się udanymi zbiorami? Przede wszystkich należy chronić warzywa przed zarazą. W tym celu warto wypróbować nietypowy trick - wbić miedziany drut w łodygę rośliny.

Lato to czas, w którym możemy cieszyć się naszymi ulubionymi warzywami i owocami prosto z działki. Nie pozwólmy, aby w udanych zbiorach przeszkodziła nam zaraza. Aby ratować swoje zbiory ogrodnicy, stosują wiele metod, niektóre z nich są bardzo nietypowe.

Hitem sieci jest film, w którym rolnik, chroniąc pomidory przed zarazą wbija w ich łodygę miedziany gwóźdź. Jaki jest cel takiego zabiegu?

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Jak ochronić pomidory przed zarazą?

Dlaczego warto wbić miedziany gwóźdź w łodygę pomidorów? Metoda została opisana w książce "Porady dla ogrodników" autorstwa Al Spirydonowej i EA Chenykaeva z 1974 roku. Związki miedzi szybko zabijają komórki grzybni niszcząc ich całą kolonię.

Miedź w powietrzu utlenia się stopniowo, a jej związki i jony przenoszone są na krzak pomidora. W efekcie komórki zarazy przenikającej do pomidorów mogą umrzeć. Warto jednak pamiętać, że podaną metodę lepiej traktować jako eksperyment niż kurację mającą na celu walkę z zarazą. Jakie są inne zastosowania miedzianych drutów w uprawie pomidorów? Odpowiedź poniżej?

Kotlety schabowe

Nietypowe kotlety schabowe w panierce z sezamem

CZYTAJ DALEJ

Jak wykorzystać miedziany drut w uprawie pomidorów?

Aby chronić przed zarazą pomidory można między innymi użyć drutu miedzianego jako podwiązka na łodygi. Możemy też za jego pomocą podwiązać korzenie tych roślin.

Aby metody przyniosły jak najlepszy efekt, warto zapamiętać kilka zasad. Po pierwsze ekspozycja na drut powinna być jak najmniej traumatyczna dla roślin. Wybierając przekuwanie roślin, stawiajmy jedynie na te dojrzałe już krzewy. Zawsze używaj też drutu wolnego od warstwy tlenków powierzchni i izolacji.

Jak w przypadku każdej kontrowersyjnej metody również i ta budzi wielkie emocje. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat?

Polecamy również nasz artykuł, w którym zdradzaliśmy sposób na ogromne zbiory ogórków.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Smak Dnia

Zapraszamy na nasz Instagram

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

3 najczęstsze błędy w kuchni, które mogą zniszczyć święta

Czytaj więcej >

Porady

Co zrobić, żeby makowiec nie był zbyt suchy?

Czytaj więcej >
Bigos idealny

Porady

Jak zrobić idealny bigos? Przestrzegaj kilku zasad

Czytaj więcej >
Czyszczenie mikrofalówki nigdy nie było tak proste

Porady

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

Czytaj więcej >
stół wigilijny

Porady

Jakie potrawy podaje się na Wigilię?

Czytaj więcej >
pierogi ruskie

Porady

Dlaczego farsz na pierogi ruskie jest za rzadki?

Czytaj więcej >