Biedronka i Lidl będą otwarte w nowych godzinach
Marek BAZAK/East News

Zmiany w godzinach otwarcia Lidla i Biedronki

Biedronka oraz Lidl planują spore zmiany w godzinach pracy ich sklepów - wszystko przez wprowadzenie nowych obostrzeń z powodu zwiększonej ilości zakażonych koronawirusem. Mnóstwo placówek w całym kraju będzie otwartych w nowych godzinach. Część sklepów ma działać nawet w trybie całodobowym.

Biedronka wraz z Lidlem zawsze reagowały bardzo szybko na wprowadzane przez polski rząd obostrzenia. Od samego początku pandemii wprowadzonych zostało mnóstwo zmian, takich jak osłony z pleksi przy kasach dla kasjerów, czy dozowniki płynu dezynfekującego przy wejściach do sklepów.

Dzisiaj zostało ogłoszone wdrożenie nowych obostrzeń. Od 27 marca do 9 kwietnia będą, między innymi, zamknięte galerie handlowe z pewnymi wyjątkami, oraz sklepy wielkopowierzchniowe, które specjalizują się w sprzedaży materiałów budowlanych czy mebli. Jaką odpowiedź przygotowały jedne z najpopularniejszych sieci dyskontów?

Biedronka i Lidl będą otwarte dłużej

Dziennikarze portalu Fakt dotarli do informacji, które dla wielu klientów mogą okazać się doskonałe. Oficjalny komunikat Biedronki ma pojawić się w piątek 26 marca, jednak mimo to redakcja dowiedziała się, że od 26 do 28 marca w ponad 2 tysiącach sklepów sieci mają być zmienione godziny.

Wiele placówek portugalskiej sieci działa teraz w godzinach 6 - 22. Od piątku wiele sklepów będzie otwartych do godziny 23 - oznacza to, że koncern postanowił powrócić na chwilę do rozwiązania, które towarzyszyło nam przez dłuższy czas pandemii.

Jak usmażyć wątróbkę, żeby nie była sucha?Jak usmażyć wątróbkę, żeby nie była sucha?Czytaj dalej

Co więcej ponad 100 sklepów w wybranych lokacjach będzie działać w trybie całodobowym. Akcja "24h" obowiązuje w ciągu najbliższego weekendu, a więc od 27 do 28 marca. Warto także wspomnieć, że najbliższa niedziela jest dniem handlowym.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy przepis na najlepszy i zupełnie inny niż zwykle kotlet schabowy. W tym tekście z kolei prezentujemy sok z buraka, którego częste picie znacznie poprawia zdrowie i kondycję organizmu.

Lidl nie pozostaje w tyle

Portal o tematyce biznesowej Business Insider informuje, że niektóre sklepy niemieckiej sieci będą otwarte przez całą dobę od piątku 26 marca. Lidl zaproponował również ciekawe rozwiązanie dla wszystkich klientów, którzy w godzinach nocnych będą chcieli skorzystać z możliwości zrobienia zakupów.

Udostępniony zostanie bowiem dzwonek, który po wciśnięciu przez klienta, da sygnał obsłudze sklepu. Gdy pracownicy go usłyszą, będą mogli otworzyć mu drzwi. Taka decyzja pozwoli znacznie łatwiej kontrolować ilość klientów przebywających w tym czasie na terenie sklepu.

Wszystkie inne punkty handlowe Lidla otwarte będą w godzinach 6 - 22. Należy także pamiętać, że w sklepach o powierzchni do 100 m2 obowiązywać będzie limit jednego klienta na 15 m2. W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 będzie limit jednej osoby na 20 m2.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: fakt.pl; businessinsider.com.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł