Smakosze.pl
Obostrzenia

canva/Kwangmoozaa

Potwierdzono nowe obostrzenia w sklepach spożywczych

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś aż 34 tysiące zakażeń koronawirusem w Polsce. Najtrudniejsza sytuacja jest w dwóch województwach: śląskim i mazowieckim. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce wprowadzone zostały nowe obo

O godzinie 11.00 rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Ogłoszone zostały nowe obostrzenia. Będą one dotyczyć między innymi sklepów spożywczych. Co się zmieni?

Ważne słowa premiera

Premier Mateusz Morawiecki nie krył, że obecna sytuacja jest bardzo trudna i wymaga podjęcia specjalnych środków. "Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od 13 miesięcy. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od granicy, w której nie będziemy mogli leczyć naszych obywateli."

Premier podkreślił, że Unia Europejska zaufała producentom szczepionek i zadaniem rządu jest wymuszenie jak największej liczby ich dostaw. Natomiast do obywateli należy przestrzeganie nowo wprowadzonych zasad i obostrzeń. Niestety, obecna sytuacja wymaga specjalnych środków ostrożności.

Morawiecki zaapelował również do Polaków o pozostanie w domach podczas zbliżających się świąt wielkanocnych i spędzenie ich w wąskim rodzinnym gronie. "Walczymy o zdrowie i życie obywateli, o miejsca pracy, życie codzienne." - podkreślił. Jakie inne zmiany czekają nas w najbliższym czasie?

Obostrzenia w sklepach spożywczych

Nowe obostrzenia będą obowiązywały on najbliższej soboty przez dwa tygodnie. W sklepach spożywczych obowiązuje limit 1 osoba  na 15 mkw (w sklepach do 100 m2) i 1 osoba na 20 mkw w sklepach (powyżej 100 m2). Nie ogłoszono powrotu godzin dla seniora.

W dalszym ciągu zamknięte pozostają lokale gastronomiczne. Mogą one jedynie serwować żywność na wynos. O trudnej sytuacji branży pisaliśmy tutaj.

Nie ma zakazu przemieszczania się na Wielkanoc. Jednak tak jak wspominaliśmy wcześniej. Rząd zaleca, aby spędzić ten czas tylko ze swoimi bliskimi.

Wszystkie powyższe restrykcje będą obowiązywać do 9 kwietnia.

źródło: onet

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >